Powrót zespołu PTAKY. Singiel “Wieje” już dostępny!

Pamiętacie zespół PTAKY? Po wielu latach przerwy grupa powróciła z nowymi piosenkami, a jedną z nich jest singiel “Wieje”.

PTAKY to zespół rockowy założony w Gdańsku w grudniu 2002 przez Piotra Łukaszewskiego, gitarzystę grającego wcześniej m.in. w zespołach: TSA Evolution, Skawalker, IRA oraz Karmakoma. Grupa wystąpiła między innymi na Festiwalu w Opolu (2005), TopTrendy (2005), w Węgorzewie (2005) i na finale WOŚP (2006). W 2004 roku zespół był nominowany do Fryderyków w dwóch kategoriach: „Album Roku” i „Nowa Twarz Fonografii” za debiutancki album „PTAKY”. W tym samym roku zespół wydał utwór „Chroń to co masz”, który w Polsce promował premierę filmu „Spider Man 2″. W 2008 ukazał się jego drugi album, „Szkoła Latania”.

fot. materiały prasowe

Po latach przerwy PTAKY powracają z trzecim albumem, planowanym na lipiec 2024. Do tej pory zapowiadały go single „Diament” i „Sierpień, teraz czas na „Wieje”.

„Wieje” to zapowiedź zbliżających się kłopotów. Nie uciekamy, bo nie ma dokąd. Są adresowane konkretnie do nas, więc pozostaje nam konfrontacja. Utwór zabawia się alegorią wiatru, jego przewrotną naturą. Bywa, że wiatr zatapia łodzie, ale schwytany w żagiel umożliwia również ciekawą podróż.

 

Leave a Reply