Klamka z ostatnim utworem Live Session. Posłuchaj utworu “Słoiki Dziadka”

“Słoiki Dziadka” to utwór, który pierwotnie znalazł się na drugiej płycie zatytułowanej “Następna” zespołu Klamka. Teraz piosenka doczekała się nowego wykonania w ramach projektu Live Session. Tym samym to ostatnia odsłona tego przesięwzięcia.

Klamka nagrała sześć utworów w formacie live session, a “Słoiki Dziadka” to szósty i tym samym ostatni z nich, który znalazł się na YouTube. Grupa doskonale wypada na żywo, bo w jej skład wchodzą zawodowi muzycy, udzielający się także w innych projektach (nie tylko jazzowych).

23 czerwca 2022 roku ukazała się druga płyta Klamki. Album nosił tytuł “Następna” i dzień ukazania się jej nie był przypadkowy, bo to urodziny dziadka Władka Klamki, którego pamięci dedykowana jest ta płyta (stąd tytuł piosenki “Słoiki Dziadka”).

fot. materiały prasowe

“Następna” jest w całości w języku polskim i znajdują się na niej utwory autorskie. Album został nagrany w stylistyce inspiracji latami 70′ i vintage. Teksty na płytę napisała Marta Sawicka, kilka tekstów jest autorstwa wokalistki. Muzyka należy do Klamki. Za aranżację i produkcję odpowiada Dawid Broszczakowski.

Zarejestrowano na żywo w Red House Studio 31.01.2024 roku.

*****

Małgorzata „Klamka” Kujawska-Zemła – śpiew

Dawid Broszczakowski – instrumenty klawiszowe

Antoni Kuzak – saksofon

Piotr Mędrzak – gitara

Patryk Bizukojć – gitara basowa

Patryk Gajda – perkusja

 

Klamka z kolejnym utworem Live Session. Posłuchaj “Cleaning My Gun”

Leave a Reply