Klamka z kolejnym utworem Live Session. Posłuchaj “Cleaning My Gun”

“Cleaning My Gun” to utwór z repertuaru Chrisa Cornella, który pierwotnie w wykonaniu zespołu Klamka znalazł się na płycie “Tribute to Chris Cornell”. Teraz piosenka doczekała się nowej odsłony w ramach projektu Live Session.

Klamka nagrała sześć utworów w formacie live session, a “Cleaning My Gun” to kolejny z nich, który znalazł się na YouTube. Grupa doskonale wypada na żywo, bo w jej skład wchodzą zawodowi muzycy, udzielający się także w innych projektach (nie tylko jazzowych).

18 maja 2020 roku premierę miała debiutancka płyta projektu Klamka. “Tribute to Chris Cornell” to zestaw utworów artysty w elektronicznych, popowych i smooth jazzowych aranżacjach. Właśnie na tym krążku znalazła się propozycja “Cleaning My Gun“.

fot. materiały prasowe

“Projekt Klamka tworzą muzyczni pasjonaci, moi dobrzy znajomi. Postać Chrisa Cornella zajmuje niezwykle ważne miejsce w moim muzycznym sercu. Ten album to spełnienie mojego ogromnego muzycznego marzenia. Bardzo długo nosiłam się z zamiarem zarejestrowania własnych interpretacji jego utworów. Chciałam je odkurzyć i otulić ciepłym nowym brzmieniem. Okazało się, że jest mnóstwo ludzi, którzy nie znają tych utworów w oryginale, więc naszymi śmiałym interpretacjami zaintrygowaliśmy ich i zachęciliśmy do odszukania oryginałów.” – jak informuje artystka.

Zarejestrowano na żywo w Red House Studio 31.01.2024 roku.

*****

Małgorzata „Klamka” Kujawska-Zemła – śpiew

Dawid Broszczakowski – instrumenty klawiszowe

Antoni Kuzak – saksofon

Piotr Mędrzak – gitara

Robert Szewczuga – gitara basowa

Patryk Gajda – perkusja

 

Leave a Reply