Łona x Andrzej Konieczny x Kacper Krupa prezentują pełną wersję albumu “TAXI”

Album „TAXI” tria Łona x Andrzej Konieczny x Kacper Krupa wydany jesienią 2023 roku w wyjątkowej wersji LIMITED, doczekał się premiery na wszystkich platformach streamingowych.

fot. Bartosz Kuśmierski Photography

Ich debiutancki materiał opowiada o świecie widzianym zza szyby taksówki i jest zapisem transformacji kulturowej ostatnich trzech dekad. Łona przygląda się społecznym nastrojom z uważnością dokumentalisty; w tekstach sięga po autentyczne historie taksówkarzy, taksówkarek i ich pasażerów. Są tu więc elementy reportażu, jest osobista refleksja o świecie ukryta w taksówkowym uniwersum, jest wreszcie poetyka nocy obecna w intrygującej muzyce Koniecznego i Krupy.

Album znalazł się na listach podsumowań „najlepszych albumów roku 2023”, największych polskich mediów i dziennikarzy (Polska Płyta / Polska Muzyka, Tygodnik Polityka, Gazeta Wyborcza, NEWONCE, Onet.pl, Interia Muzyka, Czwórka Polskie Radio).

Natomiast nie tak dawno otrzymał najważniejszą nagrodę w polskiej branży muzycznej – Fryderyk, w kategoriach Album Roku Hip Hop, Zespół Roku oraz Teledysk Roku – „BYM POSZEDŁ” w reżyserii Krzysztofa Kiziewicza, który wcześniej otrzymał nagrodę PL Music Video Awards za najlepszy teledysk roku w kategorii Hip-Hop.

W ramach podziękowań artyści postanowili upublicznić w streamie limitowaną edycję albumu, zawierającą trzy dodatkowe utwory, dwa wyjątkowe remixy autorstwa Magiery i mulberry complex oraz piosenkę „AORTA” z tekstem Jacka Budynia Szymkiewicza, będąca pożegnaniem zmarłego dwa lata temu wokalisty legendarnej grupy Pogodno, w wykonaniu Izy Polit.

 

Leave a Reply