Bronka feat. Sirfair w emocjonalnym utworze “Ostatnia stacja” [RECENZJA]

Nowy singiel “Ostatnia stacja” Bronki, z gościnnym udziałem Sirfaira, to muzyczna współpraca pełna emocji, ale też nieco inna artystyczna odsłona twórczości wokalistki.

Wszyscy, którzy znają wcześniejszą twórczość Bronki, mogą być zaskoczeni nową piosenką wokalistki. Bowiem tym razem artystka odkrywa nowe przestrzenie muzyczne, które wcześniej nie były przez nią eksplorowane. Wciąż jest to songwriting oparty na własnej muzyce, słowach i produkcji muzycznej, ale zaprezentowany w nieco inny sposób. Zapewne ważną rolę w urzeczywistnieniu singla “Ostatnia stacja” odegrał gość specjalny, czyli Sirfair. Już samo znalezienie dla niego miejsca w tej propozycji wymagało od Bronki nieco innego podejścia nie tylko do materii muzycznej, ale także strefy związanej z przekazem.

fot. Kamil Szewczyk

Dzięki temu otrzymaliśmy niestandardowo rozpisaną kompozycję, która tym razem została podparta elektroniką, co przy należytej produkcji i świeżości związanej z brzmieniem, prezentuje się przekonująco. Jej wartość pogłębia tekst, który w sposób trafny opisuje nie do końca optymistyczną historię (warto zagłębić się w treść).

Nie da się ukryć, że “Ostatnia stacja” to bardzo osobisty utwór, nawet jeśli nie był pisany z własnej perspektywy. Artystka posiada umiejętność ukazywania pewnych historii nieco scenariuszowo, przy okazji ocierając się o poetyzującą harmonię związaną z tworzeniem tego tekstu (“w moim sercu nie ma Ciebie, coraz mniej, mniej twych słów”). W tak przedstawionej opowieści ważne miejsce zajmuje męski pierwiastek, który w jakiś sposób dopełnia całość. Rapowana część Sirfaira staje się uwypukleniem przekazu, ale przy okazji mocniej wpisuje się w ramy współczesnej muzyki, choć nie wyczujemy w tym kalkulacji. To raczej potrzeba wyrażenia pewnych emocji.

W utworze “Ostatnia stacjaBronka wychodzi ze swojej strefy komfortu, prezentując nieco inna stylistykę muzyczną, która poprzez jej wrażliwość staje się jej równie bliska. Zapewne dzięki tematyce będzie także istotna dla potencjalnego słuchacza, który jest otwarty na muzykę płynąca poza mainstreamem. Dobry numer.

[rec. Łukasz Dębowski]

*****

Dominika Szcześniak, znana wśród fanów jako Bronka to wokalistka, gitarzystka, kompozytorka i songwriterka. Jej debiutancki album “#wczoraj_i_dziś” spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem fanów, a jej praca nad nowymi utworami zapowiada prawdziwą elektryzującą podróż przez świat alternatywnego popu.

Sirfair jest doświadczonym perkusistą, na przestrzeni swojej kariery artystycznej eksplorował różnorodne gatunki muzyczne, sięgając od metalu, przez ska i pop, aż po rozmaite ich odmiany. Jako beatmaker tworzy oryginalne kompozycje, w których ujawnia swój liryczny i wokalny talent. Współpracował z takimi zespołami jak Devolted i JangaSquad, nieustannie poszerzając swoje muzyczne spektrum.

*****

Utwór “Ostatnia stacja” to przejmująca opowieść o zakończeniu miłości, pełna emocji i refleksji. Dominika Szcześniak, znana pod pseudonimem Bronka, wraz z  SirFair tworzą w swoim utworze niezwykle poruszającą atmosferę, przemycając w tekście głębokie uczucia i doświadczenia.

Tekst utworu porusza temat rozstania i upadku relacji. Linie melodyczne są pełne melancholii, podkreślając dramatyzm sytuacji, a jednocześnie przyciągając uwagę słuchacza swoją siłą wyrazu.

Dominika wokalnie doskonale oddaje emocje ukryte w tekście, przekazując słuchaczowi autentyczność i szczerość swoich uczuć. W połączeniu z dopasowaną do nastroju kompozycją muzyczną.

Spotkanie dwóch wyjątkowych artystów w singlu “Ostatnia stacja” obiecuje słuchaczom nie tylko wysoką jakość muzyczną, ale także głębokie emocje i niepowtarzalne wrażenia dźwiękowe, będące odzwierciedleniem ich wszechstronności i pasji do poszukiwania nowych muzycznych ścieżek.

Słuchaj singla “Ostatnia stacja” w serwisach cyfrowych: https://adm.ffm.to/ostatniastacja

 

Leave a Reply