Klaudia Kaczyńska debiutuje singlem “Taka lekka”

“Taka lekka” to tytuł debiutanckiego singla Klaudii Kaczyńskiej. Słowa do tej subtelnie zaprezentowanej piosenki napisał Bisz.

Singiel “Taka lekka” zapowiada debiutancką twórczość wokalistki Klaudii Kaczyńskiej. Jest to utwór o kobiecie, jej doświadczeniach, decyzjach i przemianach. Nawiązuje do podążania za wewnętrznym głosem, chęci życia w lekkości i przede wszystkim w zgodzie ze sobą. To muzyczna opowieść składająca się z kilku części, która zabierze słuchacza w różne zakątki jego wrażliwości.

fot. okładka singla

Projekt wokalistki łączy szeroko pojęty jazz, pop, soul, elektronikę, czasem world music. Piosenki tworzone przez wokalistkę do tekstów znanego ze swej liryki rapera Jarosława “Bisza” Jaruszewskiego oraz poety Dominika Górnego są historiami przedstawionymi w sposób niebanalny, oddziałujący na wyobraźnię słuchacza. Muzyka, sposób śpiewu i gry pozwalają na odczucie wielu emocji oraz snucie różnych interpretacji.

Zespół tworzą muzycy znani ze sceny jazzowej i rozrywkowej:

Mateusz Gawęda – fortepian, instrumenty klawiszowe; Łukasz Belcyr– gitary; Antoni Olszewski – kontrabas; Piotr Budniak – perkusja;

 

Leave a Reply