IWER z niezwykle nastrojowym utworem. Posłuchaj singla “Relokacja”

“Relokacja” to niezwykle intymna opowieść, którą zaprezentował artysta występujący jako IWER. Do tego jakże nastrojowego utworu powstał teledysk.

IWER to muzyczne wcielenie Iwa Sadeckiego, czyli mieszkającego w Gdyni kompozytora, wokalisty i autora tekstów, który po wielu latach współtworzenia różnych projektów, postanowił spróbować swoich sił solo.

Dotychczas wydał siedem singli, których brzmienie odzwierciedlało jego fascynację szeroko pojętą elektroniką. Nadchodząca EPka zatytułowana “Muzeum histerii naturalnej” jest ukłonem w stronę muzyki gitarowej, na której się wychował.

fot. okładka singla

Po żywiołowym i sowizdrzalskim „Jak dobrze, że dzwonisz”, przyszedł czas na drugą odsłonę minialbumu – nastrojową i intymną „Relokację”. W muzyce IWERa pobrzmiewają zarówno echa rodzimej sceny niezależnej (Muchy, The Car Is On Fire, Lech Janerka), jak i amerykańskich przedstawicieli gatunku (Wavves, Best Coast). Choć tym razem autor postawił na żywe instrumentarium, nie zmieniło się podejście do warstwy lirycznej, gdzie melancholijne rejestry i gorzkie refleksje nierzadko kontrastują z humorem i ironią.

Słuchaj singla “Relokacja” na SPOTIFY.

 

Leave a Reply