“Ani Amen”, czyli nowy singiel Kasi Lins z tekstem Jerzego Pilcha

“Ani Amen” to kolejny singiel Kasi Lins z jej najnowszej płyty “Omen”. Słowa do tego utworu bazują na prozie Jerzego Pilcha.

fot. Adrian Kaczmarek

Miniony rok był dla Kasi Lins nie tylko niezwykle pracowity, ale i przede wszystkim bardzo udany. Artystka dopisała w swoim dorobku kolejny doskonale przyjęty album „OMEN”, czego zwieńczeniem są aż trzy nominacje do tegorocznych Fryderyków. Wydawnictwo promowała jesienna Zabójcza Trasa koncertowa, która właśnie powróciła na swój drugi sezon. Mały posmak koncertowych wrażeń można poczuć oglądając teledysk do utworu „Ani Amen”, który właśnie trafił do sieci.

Ani Amen” to szczególny utwór na „Omenie”, bowiem jako jedyny nie został napisany przez Kasię. Tekst utworu bazuje na prozie Jerzego Pilcha, w opracowaniu Kingi Strzeleckiej – Pilch, wdowy po artyście. To pierwszy raz, gdy twórczość Pilcha przełożona została na utwór muzyczny. Artystka nie kryje, że podjęcie się tego wyzwania było dla niej dużym wyróżnieniem. Muzykę Kasia Lins skomponowała wspólnie z Karolem Łakomcem.

Teledysk do utworu „Ani Amen”, który właśnie ukazał się w sieci, to archiwalny zbiór nagrań z jesiennej Zabójczej Trasy koncertowej, której druga wiosenna odsłona rozpoczęła się 1 marca.

Album „OMEN” przez wielu krytyków wymieniany był w czołówce tytułów, które ukazały się w zeszłym roku. Artystkę po raz kolejny doceniono za jej niezwykłą muzyczną dojrzałość, siłę przekazu i pozostanie wierną swojej stylistyce. O sukcesie albumu świadczą także aż trzy nominacje do tegorocznych Fryderyków – w kategoriach Artystka Roku, Teledysk Roku oraz Album Roku Indie Pop. Zwycięzców poznamy już 22 marca podczas Gali Fryderyki 2024 w PreZero Arena Gliwice.

W kategorii „Teledysk Roku” nominowany został klip do pierwszego singla „Po trupach do Ciebie”, w reżyserii Macieja Aleksandera Bieruta, Karola Łakomca oraz Kasi Lins. W gościnną rolę aktorską w klipie wciela się raper Szczyl.

 

Kasia Lins – “Omen” [RECENZJA]

Leave a Reply