Olga Bończyk z albumem “Wracam”. Posłuchaj singla “Zawsze tam, gdzie Ty” [PREMIERA]

Wracam” to tytuł nowego albumu Olgi Bończyk, który jest powrotem artystki do początków jej wokalnej kariery. Płyta ukazała się pod naszym patronatem medialnym. Na YouTube pojawił się także nowy singiel promujący to wydarzenie – “Zawsze tam, gdzie Ty”.

fot. Anna Bocek (obraz)

Album „WRACAM” jest moim powrotem i ukłonem do początków mojej wokalnej kariery. W roku 1986, tuż po zdaniu maturze, dostałam się do wrocławskiego zespołu gospellowego Spirituals Singers Band, który w tamtych latach był jednym z najbardziej liczących się w Polsce i Europie formacji jazzowych. Nasz repertuar oparty był na wielogłosowych pieśniach gospellowych a capella rozpisanych na 6 głosów. Twórcą zespołu, szefem artystycznym i liderem był Włodzimierz Szomański, dzięki któremu moja edukacja wokalna w tamtych latach nabrała błyskawicznego tempa. Liczne koncerty, trasy zagraniczne i sesje płytowe stały się moją codziennością, a moja miłość do jazzu oraz śpiewania wielogłosowego sprawiła, że niemal oczywistym będzie, iż swoje życie muzyczne zwiążę ze sceną jazzową. Los jednak miał na mnie inny plan. Moja aktorska ścieżka, a wraz z nią scena estradowa, pokierowały mnie do Warszawy.

Jednak miłość do jazzu i swingu nigdy nie stopniała. Na co dzień współpracuję i koncertuję z najlepszymi polskimi muzykami jazzowymi, a każdy kto choć raz był na moim koncercie wie, że moje muzykowanie zbudowane jest na jazzujących i swingujących frazach.

Przyszedł więc czas, by wrócić do moich początków. „WRACAM” to najambitniejszy projekt w mojej karierze.

Praca nad tym albumem jest zupełnie inna od wszystkich nagrań, jakie znam. Jest przy tym niezwykle fascynująca i rozwijająca. Sama ze sobą nagrywam głos po głosie, ścieżka po ścieżce, fraza po frazie, pilnując, by wszystko ze sobą współbrzmiało, frazowało i miało właściwy feeling. To praca niezwykle żmudna, czasochłonna i pracochłonna. Zamieniłam więc swoje małe domowe biuro na studio nagraniowe i każdą wolną chwilę wykorzystuję na nagrywanie kolejnych ścieżek, fraz i głosów. Wiele razy chciałam porzucić ten projekt dając za wygraną, bo czułam, że nie dam rady, że ten projekt mnie przerasta. Chwilę później jednak z pokorą siadałam do mikrofonu i uczyłam się kolejnych fraz, by czule, z chirurgiczną wręcz precyzją, nagrywać trudne dźwięki.

Jacek Zamecki – wrocławski muzyk, wokalista, aranżer i producent podjął się i przygotował dla mnie dwanaście, 6 – głosowych aranżacji, polskich znanych przebojów. Na krążku pojawiły się takie piosenki jak: „Wymyśliłam cię”, „Ktoś mnie pokochał”, „Embarras”, „Dwa serduszka cztery oczy”, „Oczarowanie”, „You Must Believe in Spring”, „Mario czy ty wiesz”, „Jeszcze w zielone gramy” czy przebój LADY PANK pt. „Zawsze tam gdzie ty”.

Dziś oddaje w Państwa ręce mój albumu. Jestem zbudowana tym, jak wiele potrafi ludzki głos.

Jestem też dumna z tego, jak wiele się nauczyłam i ile przełamałam w sobie barier i blokad, by spełnić to swoje naprawdę wyjątkowe muzyczne marzenie. Wiele osób dziś kręci głową z dezaprobatą tłumacząc mi, że to projekt „do szuflady”, że przecież nigdzie go nie będę mogła zaśpiewać. Wiem, to prawda, ale czy ten argument miałby mnie zatrzymać w zrealizowaniu planów? Kto mnie zna wie, że zawsze podążałam własną ścieżką, nie oglądając się na opinie, tych którzy „wiedzą lepiej”. Dlatego z wielką satysfakcją i dumą oddaję w Państwa ręce, mój najambitniejszy projekt muzyczny „WRACAM”, życząc przy tym jak zawsze, miłej muzycznej podróży. – Olga Bończyk

 

Olga Bończyk zapowiada nowy album! Posłuchaj singla “Mój bajkowy świat”

Leave a Reply