Olga Bończyk zapowiada nowy album! Posłuchaj singla “Mój bajkowy świat”

Olga Bończyk zapowiada nowy album, który ukaże się pod naszym patronatem medialnym. Pierwszą zapowiedzią tego wydarzenia jest niezwykle zaskakujący utwór “Mój bajkowy świat”. Jeżeli czujecie sentyment do takich bajek, jak m.in. “Pszczółka Maja” i “Colargol”, to ta propozycja będzie dla Was idealna. Oczywiście całość została doskonale zaaranżowana i zaśpiewa.

Gdy wracam pamięcią do swoich dziecięcych lat, w uszach brzmią mi piosenki z dobranocek które nadawane były wówczas przed wieczornymi wiadomościami. Wtedy właśnie każdy dzieciak zasiadał przed telewizorem i oglądał przygody Koziołka Matołka, Bolka i Lolka, Misia Uszatka, Pszczółki Mai czy Colargola. Melodie z tamtych bajek, to prawdziwie hitowe kompozycje,  które do dziś wprawiają każdego z nas w zachwyt i wywołują uśmiech na twarzy.

fot. materiały prasowe

Tworząc płytę „Wracam” postanowiłam sięgnąć po te właśnie melodie i nagrać wiązankę najbardziej rozpoznawalnych dobranocek – sama ze sobą, w sześciogłosowej aranżacji – potwierdzając jak genialne to były piosenki i melodie i jak wspaniale poddały się przetworzeniu ich przez jazzującą harmonię.

Praca nad tą kompilacją była dla mnie prawdziwym powrotem do dzieciństwa i znów poczułam się małą dziewczynką która bez obaw bawi się z Bolkiem i Lolkiem, rusza w podróż z Koziołkiem Matołkiem, zaprzyjaźnia się z Colargolem, wymyśla najlepsze rozwiązania z Pomysłowym Dobromirem czy bawi się z Reksiem.

Jeśli ktoś z Was chciałby wrócić do tamtego okresu, by znów poczuć się dzieckiem, zapraszam do MOJEGO BAJKOWEGO ŚWIATA.

 *****

„MÓJ BAJKOWY ŚWIAT”

Miś uszatek  – sł Janusz Galewicz muz Piotr Hertel

Pszczółka Maja  – sł polskie Henryk Roztworowski sł niemieckie Florian Cusano muz Karel Svoboda

Colargol  – sł Ryszard Doroba muz Mireille Hartuch

Koziołek Matołek  – muz. Adam Markiewicz

Bolek i Lolek  – muz Waldemar Kazanecki

Reksio  – muz. Zenon Kowalowski

Pomysłowy Dobromir – muz. Adama Markiewicz

Zaczarowany ołówek  – muz. Waldemar Kazanecki

Z mchu i paproci  – muz. Jaroslav Celba

TAL – wydawca cyfrowy

 

Leave a Reply