Pozytywnie i niebanalnie. Patty Gee prezentuje nowy singiel “Last Day of My Life” [RECENZJA]

“Last Day of My Life” to nowy singiel Patty Gee, która zapowiada także wydanie całego albumu. 

Każda kolejna propozycja Patty Gee staje się bardziej ujmująca, a tym samym bliższa potencjalnemu odbiorcy. Potwierdza to doskonale wyprodukowany utwór “Last Day of My Life“, który porusza wytwornie skonstruowaną formą muzyczną, ale także niezwykle istotnym przekazem. Jak mówi sama wokalistka: Ta piosenka ma nam przypomnieć, że warto żyć każdym dniem i że to my sami jesteśmy bohaterami naszej historii”. W tak znamiennie obudowanej treścią formie muzycznej, łatwo znaleźć miejsce dla siebie. Nieco refleksyjny ton nie jest jednak przytłaczający. Wręcz przeciwnie, bo artystka postawiła na ciepłe, pozytywnie bujające dźwięki, które pięknie stapiają się z tekstem.

fot. materiały prasowe

Kompozycja porusza jednak nie tylko słowem, ale przestrzennym, wyraźnie zaznaczonym brzmieniem. Patty stawia również na melodię, tak wyraźnie określającą charakter tego utworu, a przy okazji mocno wnikającą we wrażliwość poszukującego słuchacza. Właściwie to propozycja, która bardzo szybko asymiluje się z naszą podświadomością, co sprawia, że po kilkukrotnym przesłuchaniu, zostaje z nami na dłużej. Warto sprawdzić, tym bardziej, że dostaliśmy niebanalnie skonstruowany pop.

W dookreśleniu tej piosenki pomógł wokalistce znany z The Voice of Poland – Jędrzej Skiba (tutaj producent muzyczny). Być może to właśnie dzięki niemu udało się uwidocznić świeżą estetykę, ale też intensywność muzyczną. Dzięki temu klimat został esencjonalnie pogłębiony, a singiel posiada ekspresyjny wyraz, który sprawia, że nie mamy do czynienia z czymś do bólu przewidywalnym i bez polotu. Tutaj udało się wytworzyć energię, unoszącą całość wysoko ponad schematyczność. Powstał więc numer, który nie znudzi nam się zbyt szybko.

Patty Gee bardzo świadomie podążą drogą własnych zainteresowań artystycznych, coraz mocniej zaznaczając swoją obecność na polskim rynku muzycznym. I choć artystka na co dzień mieszka po drugiej stronie Oceanu Atlantyckiego, to nie przeszkadza jej być blisko swoich słuchaczy, których zapewne ma coraz więcej. W końcu muzyka daje nam możliwość przemieszczania się w czasie i przestrzeni, więc wystarczy zamknąć oczy, by mocniej odczuwać ją bez względu na miejsce, w którym w danej chwili przebywamy. A przynajmniej przy “Last Day of My Life” tak się dzieje. Wokalistka wciąż pracuje nad swoim całym albumem, a po takiej zapowiedzi już teraz wiadomo, że jest na co czekać.

[rec. Łukasz Dębowski]

*****

Last Day of My Life” doda otuchy każdemu, kto ma za sobą trudny i długi dzień. Piosenka jest hymnem na cześć pozytywnego nastawienia, które Patty Gee uosabia, i którym inspiruje otoczenie.

Singiel “Last Day of My Life” został wyprodukowany przez finalistę The Voice of Poland – Jędrzeja Skibę. Piosenka została skomponowana, napisana i zaśpiewana przez Patty Gee.

Patty Gee to autorka tekstów, kompozytorka, piosenkarka i projektantka oświetlenia. Na swoim koncie ma pięć opublikowanych singli, w tym jeden singiel świąteczny. Przez ostatnie lata udowodniła, że jest osobą pełną pasji, determinacji, odwagi i wytrwałości.

Patty Gee przeprowadziła się z Polski do USA osiem lat temu, mając ze sobą jedynie walizkę. Za Oceanem czekał na nią nowy, nieznany świat i wiele niewiadomych z którymi musiała się zmierzyć. 

*****

„Napisałam ten singiel w chwili zwątpienia, kiedy czułam się przeciążona tym, co życie stawia na mojej drodze. Ta piosenka ma nam przypomnieć, że warto żyć każdym dniem i że to my sami jesteśmy bohaterami naszej historii. Mam nadzieję, że ten singiel przypomni chociaż jednej osobie, że warto się podnieść i iść dalej, że to my jesteśmy kreatorami naszej bajki” – Patty Gee mówi o piosence. 

Muzyka Patty Gee to coś więcej niż tylko rozrywka. Artystka pragnie inspirować innych do realizowania swoich marzeń, podążania za głosem serca i bycia odważnym. Pragnie stworzyć grupę fanów, która będzie się wzajemnie wspierać i czerpać inspirację z jej muzyki.

Patty Gee pracuje obecnie nad ostatnią wersją swojego albumu, którego premiera ma nastąpić jeszcze w tym roku. Planuje także występować na żywo i kontaktować się ze swoimi fanami.

 

Leave a Reply