Kasia Kokoryn z wyjątkowym utworem “Ja kocham Śląsk mój”

Ja kocham Śląsk mój” to muzyczna wizytówka Górnego Śląska, którą zaprezentowała Kasia Kokoryn. Do utworu powstał teledysk ukazujący uroki Śląska.

“To historia o Śląsku, widzianym moim oczyma i nakreślona wyjątkowymi słowami mojego taty – znanego na Śląsku Mariana Makuli. O pięknie Ślązaków, o zieleni, o nowoczesności.”Kasia Kokoryn

fot. materiały prasowe

Wyjątkowy tekst autorstwa znanego śląskiego twórcy – Mariana Makuli jest według autorki jego najpiękniejszym wierszem: “Zależało mi, aby tę szczerą i wzruszającą poezję podkreślić poetycką muzyką”. Do współpracy wokalistka zaprosiła znakomitego młodego pianistę – Marcina Krajewskiego, a także wybitnego, znanego szczególnie w świecie bluesa, wirtuoza skrzypiec – Jana Gałacha, który obecnie jest w trasie koncertowej z Maćkiem Balcarem.

Prapremierę radiową utwór miał w grudniu 2023 na antenie Radia Katowice. Oficjalna premiera odbyła się 29 lutego na wszystkich platformach streamingowych oraz kanale YouTube artystki. Wokalistkę wspiera Teatr Górnosląski, Stowarzyszenie Wykonawców i Artystów Górnego Śląska, a opiekę techniczną sprawuje dom produkcyjny Capital Music Production House.

*****

Kasia Kokoryn – z zawodu socjolog, na co dzień nagradzana globalna liderka w dziedzinie rozwoju talentów w organizacji. Z pasji wokalistka, ze sceną związana od dziecka. Jej wyjątkowa barwa głosu określona została przez Katarzynę Gaertner jako “bardzo rzadka”. Autorka tekstów i muzyki, opowiadająca historie dźwiękiem, bo to właśnie tekst i historia stanowią istotny element jej kompozycji. W jej piosence autorskiej słychać wpływy musicalowe oraz brzmienie stylizowane na niezależną muzykę rozrywkową. Publiczności znana ze wzruszającej i ciepłej piosenki „MAMA” wydanej w maju 2023.

Na stałe związana z chórem rozrywkowym VOICE IMPACT i studiem wokalnym Voice Impact Studio. Debiutowała jako Klara na deskach Teatru Ziemi Rybnickiej w musicalu „Pomsta” u boku znakomitych aktorów scen śląskich. Często występowała w koncertach Teatru Górnośląskiego. Obecnie pracuje nad pierwszym solowym albumem.

Więcej informacji:

https://www.facebook.com/Teatrgornoslaski

https://www.capitalmusic.pl/

 

fot. okładka singla

Leave a Reply