KARAŚ/ROGUCKI z albumem “Atlas iskier”. Posłuchaj singla “Niedźwiedzie polarne”

KARAŚ/ROGUCKI zaprezentowali trzeci, ostatni album i zamykają tym samym miłosny tryptyk muzyczny. “Atlas iskier” ukazał się 1 marca. W sieci pojawił się także teledysk do singla „Niedźwiedzie polarne”.

Wydawnictwo do tej pory promują trzy single – cover kultowego utworu „Zaopiekuj się mną” zespołu Rezerwat, elektroniczny „Houston” z gościnnym udziałem Ofelii oraz poruszający „Pusty pixel”. Razem z albumem w sieci ukazał się klip do singla „Niedźwiedzie polarne” w reżyserii Michała Sierakowskiego.

Pssst… iskierka zgasła – trzeci i ostatni album zespołu „KARAŚ/ROGUCKI” zatytułowany „Atlas iskier” zamyka trwającą pięć lat przygodę o miłości, przyjaźni oraz muzyce. Na krążku znajduje się 12 elektroniczno-gitarowych, pożegnalnych utworów – w tym cover zespołu Rezerwat „Zaopiekuj się mną”, „Houston” z gościnnym udziałem Ofelii, „Pusty pixel” oraz „Niedźwiedzie polarne”.

W odróżnieniu od poprzednich albumów – „Ostatniego bastionu romantyzmu” oraz „Czułych kontyngentów” – miłość już nie leczy, nie ratuje. Tym razem artyści mówią o miłości jak o ucieczce przed samotnością, opowiadają o tym uczuciu w kontekście desperacji i próby zapełnienia pustki. W muzyce z trzeciej płyty KARAŚ/ROGUCKI słuchać smutek, żal i mrok, ale zza ciężkich syntezatorowych dźwięków wyziera także wdzięczność, czułość czy nadzieja – co przyniesie jutro?

Mogę wyobrazić sobie, że kiedy zamykam oczy wszystko się kończy. Lecz na pewno wiem, że nie skończy się źle… – wybrzmiewa w utworze „Houston”. I tak po pięciu latach wspólnej przygody pod szyldem KARAŚ/ROGUCKI artyści w składzie Kuba KaraśPiotr RoguckiKamil „Holden” Kryszak oraz Wiktoria Jakubowska zamykają miłosny tryptyk.

 

Leave a Reply