20-lecie płyty “Samotność po zmierzchu” Ani Dąbrowskiej

Z okazji 20-lecia albumu “Samotność po zmierzchu” Ani Dąbrowskiej, ukaże się jego rozszerzona wersja winylowa.

Ania Dąbrowska – jedna z największych gwiazd polskiej sceny muzycznej – świętuje swój jubileusz. 20 lat temu ukazał się jej debiutancki album „Samotność po zmierzchu”.

fot. okładka płyty (reedycja)

Od zawsze wiedziała, że chce zajmować się muzyką, a jej pierwszy album to było coś, o czym zawsze marzyła. Sama komponuje i pisze teksty. Oprócz swoich autorskich utworów nagrała również dwa niezwykłe covery: „Charlie, Charlie” oraz „Souvenir”. Od lat zachwyca pełnymi emocji utworami, w których niepowtarzalny tembr głosu wprowadza słuchaczy w świat prawdziwych uczuć, natchnień czy namiętności. Ania ma lekkość pisania znakomitych piosenek, które choć skrywają echa najszlachetniejszych tradycji, brzmią współcześnie i przebojowo.

Samotność po zmierzchu (20th Anniversary Edition)” to zbiór znakomitych, ciepło brzmiących kompozycji, w których znalazło się miejsce na odrobinę soulu, jazzu, tanecznych rytmów. Połączenie tych gatunków muzycznych z unikalnym głosem Ani od początku przykuwa uwagę. Ma swoją tajemnicę, łatwość ewokowania nastrojów i kreowania aury, wpływania na emocje. Tytuł debiutanckiej płyty nie mógł być bardziej trafiony – po prostu spora część utworów jest kameralna, jak również intymna w swojej warstwie tekstowej.

Album został wyprodukowany przez legendę, Bogdana Kondrackiego. Promowały go wyraziste single jak „Tego chciałam”, „Glory”, „Nie ma nic w co mógłbyś wierzyć”, „Inna”, czy wspomniany wcześniej utwór „Charlie, Charlie”. Do dziś chętnie goszczą w rozgłośniach radiowych, a widownia domaga się ich głośno podczas koncertów. Za debiutancki materiał artystka została nagrodzona trzema Fryderykami, a do dziś sprzedano ponad 40-tysięcy egzemplarzy „Samotności…”.

Rocznicowa edycja albumu „Samotność po zmierzchu” ukaże się z nową okładką, dwoma winylami w kolorze oliwkowym i opakowaniu typu gatefold. Poza oryginalną zawartością albumu, fani Ani Dąbrowskiej znajdą alternatywne wersje utworów, oraz wykonania live. Premiera będzie miała 26 kwietnia.

Tracklista:
LP 1
Strona A
1. Pamiętać chcę
2. Tego chciałam
3. Nie ma nic w co mógłbyś wierzyć
4. Charlie, Charlie
5. Czy ktoś spytać chce czemu stało się tak?
6. Nie mogę Cię zapomnieć
Strona B
1. Zima ’81
2. Gangsta
3. Tylko słowa zostały
4. Inna
5. Glory
6. Souvenir (Ania vs QBX)
LP 2
Strona A
1. Inna (Radio Version)
2. Tego chciałam (Version 1)
3. Historyjka (Waco Version)
4. Charlie, Charlie (Version 1)
5. Pamiętać chcę (Version 1)
6. Glory (Acoustic Version)
Strona B
1. Czy ktoś spytać chce czemu stało się tak? (Jedynka Version)
2. Inna (Swing Version)
3. Spokój w niej (Bogdan Version)
4. I See (Full Version)
5. Glory (Opole Version)

 

Leave a Reply