Żywi Joł! z debiutanckim albumem “Którędy?” [PREMIERA]

24 lutego ukazał się debiutancki album “Którędy?” zespołu Żywi Joł!. To pozytywna fuzja świadomych rapsów od serca połączona z etnicznymi brzmieniami. Warto się wsłuchać.

Debiutancki album Żywi Joł! pt. “Którędy?“, to unikalna fuzja etnicznych brzmień ze świadomymi rapsami prosto z SERCA – czujemy się jak pierwsi surferzy na tej fali, i podoba nam się to flow! A idzie za tym pozytywny przekaz dobrze znanych prawd i to bez banału.

fot. materiały prasowe

Album z charakterem od muzyków z różnych światów. Hippie to the hop kolorowych jak tęcze ludzi, muzyka zjednoczonego świata – one world music!

*****

Żywi Joł! to etno-rap prosto z Serca + kocioł innych stylów i inspiracji szerokich jak skrzydła międzygalaktycznego kondora. Dziennikarze muzyczni nazwali ich nowy styl wiejskim rapem. 😉 Oni nazywają go one world music. Zespół powstał w 2021 roku. Za nowatorskie inspirowanie się muzyką etniczną zdobyli II nagrodę Sceny Otwartej Mikołajków Folkowych 2022, a na OTPPS Bazuna 2023 – 3 nagrody specjalne. W 2023 roku zagrali kilkanaście koncertów, w tym na dwóch festiwalach, na które zaproszono nas ponownie w 2024 roku.

To muzyka dla ceniących ciekawy tekst, którym bliska jest przyroda, relacje między ludźmi i plemienność. Zespół tworzy atmosferę do tańca, odprężenia, relaksu. Czasem sielską, czasem obrzędową. Czasem dają do myślenia, ale zawsze do odczuwania.

 

fot. okładka płyty

Leave a Reply