Wojtek Urbański jako TACET z nowym singlem “2001”

“2001”, to drugi singiel producenta podpisującego się jako TACET. Ten pseudonim przyjął Wojtek Urbański, czyli jeden z najbardziej znanych producentów na naszym rynku muzycznym.

Pierwszy singiel TACETA “Flare” spotkał się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem. Utwór “2001” to kolejny krok w kierunku obranym przez Urbańskiego jeszcze w ramach duetu RYSY, gdzie ostatnie produkcje stworzone wspólnie z Łukaszem Stachurko zwiastowały wyraźny zwrot ku mocniejszym elektronicznym brzmieniom. W ten sposób TACET jawi się jako naturalne następstwo producenckiego rozwoju Urbańskiego.

fot. Adam Słaboń

Wojtek Urbański to uznany kompozytor i producent muzyczny. Laureat nagrody Polska Ścieżka Dźwiękowa Roku na Festiwalu Muzyki Filmowej 2022 za muzykę do filmu „Hiacynt”. Laureat Fryderyka 2022 za płytę „4GET” zespołu Rysy. Autor muzyki do śląskiej ekspozycji w Polskim Pawilonie EXPO w Dubaju. Dyrektor muzyczny Gali Bestsellerów Empiku 2021, dyrektor muzyczny koncertu „Razem z Ukrainą” na Atlas Arenie. W 2022 roku stworzył aranżacje muzyczne utworów Krzysztofa Krawczyka, które były prezentowane podczas trasy koncertowej Męskie Granie 2022. Producent i aranżer nagrań takich jak „Ostatni – Rojst97″ i „Oczko w głowie” Tymka lub „Zabierz tę Miłość” Julii Wieniawy i Macieja Musiałowskiego. Wyprodukował albumy „Mogło być nic” Kwiatu Jabłoni oraz „Odrodzenie” Tymka.

 

Wojtek Urbański stworzył muzykę do filmu o Robercie Lewandowskim

Leave a Reply