Wojtek Urbański stworzył muzykę do filmu o Robercie Lewandowskim

Kompozytor i producent Wojtek Urbański dopisuje do swojego bogatego CV kolejny rozdział. Tym razem dotyczył on będzie sportu, ponieważ jest autorem muzyki do filmu dokumentalnego o Robercie Lewandowskim. Premiera filmu zapowiedziana jest na 31 marca.

Lewandowski Nieznany” to pierwszy film dokumentalny o prawdopodobnie najlepszym polskim sportowcu w historii. Obraz autorstwa Macieja Kowalczuka pokazuje piłkarza FC Barcelony od strony jakiej dotąd nie mieliśmy okazji poznać.

fot. Adam Słaboń

Jak przyznaje Wojtek Urbański zaproszenie do tego projektu było ogromną nobilitacją, ale również wyzwaniem: Do tej pory nie miałem okazji pracować przy filmie, którego tematyka tak mocno związana jest ze sportem. Było to ciekawym zadaniem, ponieważ taka materia wymaga od kompozytora zupełnie innego podejścia. Kiedy jednak zaproponowano mi udział w tym przedsięwzięciu nie miałem wątpliwości, że będzie to niesamowita przygoda.

Przy okazji pracy nad muzyką do filmu “Lewandowski Nieznany” Urbański zaprosił do współpracy Łukasza Palkiewicza, producenta znanego szerzej jako Szatt. Obaj twórcy odwiedzili Roberta Lewandowskiego w Barcelonie, aby na miejscu zarejestrować jego bicie serca, oraz oddechy. Muzyka, którą będziemy mogli usłyszeć w filmie w dużej mierze oparta została właśnie na tych dźwiękach.

Wojtek Urbański to uznany kompozytor i producent muzyczny. Laureat nagrody Polska Ścieżka Dźwiękowa Roku na Festiwalu Muzyki Filmowej 2022 za muzykę do filmu „Hiacynt”. Laureat Fryderyka 2022 za płytę „4GET” zespołu Rysy. Autor muzyki do śląskiej ekspozycji w Polskim Pawilonie EXPO w Dubaju. Dyrektor muzyczny Gali Bestsellerów Empiku 2021, dyrektor muzyczny koncertu „Razem z Ukrainą” na Atlas Arenie. W 2022 roku stworzył aranżacje muzyczne utworów Krzysztofa Krawczyka, które były prezentowane podczas trasy koncertowej Męskie Granie 2022. Producent i aranżer nagrań takich jak „Ostatni – Rojst97″ i „Oczko w głowie” Tymka lub „Zabierz tę Miłość” Julii Wieniawy i Macieja Musiałowskiego. Wyprodukował albumy „Mogło być nic” Kwiatu Jabłoni oraz „Odrodzenie” Tymka.

Film “Lewandowski Nieznany” swoją premierę będzie miał 31 marca na platformie Amazon Prime. Za produkcję dokumentu odpowiada Papaya Films.

 

 

Leave a Reply