mona polaski zapowiada nowy album singlem “Pasujesz”

“Pasujesz” to kolejny po świetnie przyjętym singlu “Wracam do siebie” utwór, który zapowiada nadchodzący album łódzkiego zespołu mona polaski.

Pasujesz to jeden z pierwszych utworów, które powstały z myślą o nowej płycie mona polaski. Pierwsze szkice piosenki zrodziły się w spokojnych okolicznościach leśniczówki przyjaciół zespołu, położonej z dala od internetu i deadline’ów, czego echa słychać w finalnej wersji singla.

fot. Agata Lenczewska-Madsen

Nieśpieszny numer ma wszystko, co charakteryzuje prawdziwą polską scenę alternatywną, intuicyjnie rysując styl i brzmienie grupy. Rozbudowana paleta syntezatorów, pulsująca sekcja rytmiczna i prowadzący bas, który miejscami przeobraża się w gitarową melodyjność, składa się na brzmienie będące mieszanką: synthpopu, postpunka, indie czy big-beatu.

Tekst utworu to monolog o komunikowaniu się — barwna, pełna słodko-gorzkiej wymowy opowieść, zwieńczona grą słów nawiązujących do tego, jak skrajnie odmiennie zdarza nam się odczytywać to, co sobie wzajemnie komunikujemy. Zupełnie tak jakbyśmy posługiwali się innymi językami, kiedy transmisja nie jest odpowiednio dostrojona — mówi autor tekstu i lider zespołu, Karol Stolarek.

Premierze utworu towarzyszy wyjątkowy teledysk w formie komiksu, stworzony przez rysownika Janusza Ordona. Jego kadry zostały wprawione w ruch, budując specyficzną, wizualną narrację dla piosenki.

Pasujesz to jednocześnie wycinek płyty, który dość dobrze rysuje kształt całego nadchodzącego albumu mona polaski. Wydawnictwo o przewrotnym tytule Oryginał to — jak sami twórcy przyznają — piosenkowe formy z naciskiem na pisarstwo i śpiew. Premierę albumu, który zostanie wydany nakładem wytwórni 33 Records, zaplanowano na 19 kwietnia.

 

Leave a Reply