Enej flirtuje z Małgorzatą Sochą. Nowy singiel “Światy dwa” już dostępny

„Światy dwa” to utwór zapowiadający film „Baśka” oraz nadchodzący album zespołu Enej zatytułowany „Vesna”, którego premiera już 1 marca.

Światy dwa” to piosenka, która idealnie wpasowała się historię Baśki. To opowiedziana z nutą sarkazmu, ale i empatii sytuacja współczesnych kobiet, od których świat wymaga czasem całkiem przeciwstawnych postaw. Normalnie idzie zwariować.

fot. materiały prasowe

Piosenkę znajdziecie na płycie „Vesna” – premiera 1 marca 2024 oraz usłyszycie na trasie VESNA Tour.

Vesna” to piąty, autorski album w dorobku zespołu Enej. Na płycie znajdziemy wszystko to, do czego zespół nas przyzwyczaił przez ponad dwie dekady działalności. Materiał bardzo energetyczny, z oryginalnymi tekstami, energetyczną sekcją dętą i charakterystycznym brzemieniem folkowym. Czuć jednak rozwój muzyczny oraz bagaż doświadczeń i inspiracji zebranych podczas setek koncertów, a to oznacza wyczuwalny powiew świeżości. Nad wszystkim czuwają jak zawsze Piotr „Lolek” Sołoducha oraz Mirosław „Mynio” Ortyński, którzy od początku istnienia zespołu są odpowiedzialni za część twórczą. Jednak tym razem lider zespołu – Piotr Sołoducha – oprócz samej warstwy muzycznej, daje się poznać jako autor tekstów, co do tej pory zdarzało się sporadycznie.

Opis filmu: 
Baśka zbliża się do czterdziestki i ma wszystko, czego pragnęła: męża, troje dzieci, małą firmę cateringową i piękny dom. Jest szczęśliwa, aż do momentu, kiedy zadaje sobie pytanie „Czy stać ją jeszcze na coś więcej?”
Baśka (Małgorzata Socha) prowadzi firmę cateringową z domu. Do tego zajmuje się trójką dzieci i ogarnia męża Kacpra (Piotr Głowacki), stale wyrabiającego nadgodziny w biurze. Gdzieś straciła iskrę i zapał do życia. Gdy w pracy spotyka przystojnego i znanego choreografa Jima (Mikołaj Roznerski) jej życie staje na głowie. Jim pomaga Baśce zdobyć nowych klientów i jej firma rozkwita. Rozkwita też i Baśka. Cierpi jednak na tym jej życie domowe. Na dodatek Kacper zaczyna podejrzewać Baśkę o romans i żąda rozwodu. Baśka musi podjąć decyzję czy chce rozpocząć życie na nowo, czy wrócić do tego co budowała przez lata. Premiera wkrótce!

 

Enej z nowym singlem “Neony”. Zapowiedź albumu “Vesna”

Leave a Reply