Enej z nowym singlem “Neony”. Zapowiedź albumu “Vesna”

1 marca ukaże się nowy album zespołu Enej, który promuje kolejny singiel zatytułowany “Neony”. Na płycie pojawili się goście specjalni, w tym duet Kwiat Jabłoni.

Singiel „Neony” to 100% ENEJ, ale w subtelnie unowocześnionym brzmieniu. Premiera piosenki towarzyszy rozpoczęciu przedsprzedaży najnowszego krążka grupy. Muzycy zespołu mają w Polsce wierną oraz liczną grupę fanów, którzy przez ostatnie lata nie dali im zejść ze sceny. Chłopaki grali nawet po kilkaset koncertów rocznie. 

fot. Dagmara Szewczuk

– Drodzy Fani. Już raz się tak spotkaliśmy. Zróbmy to ponownie! – piszą artyści – 28 czerwca 2024 roku płyta VESNA będzie w Waszych rękach już od 4 miesięcy. My będziemy już dawno po trasie VESNA TOUR i wszystkie piosenki z tej płyty nie będą dla Was żadnym zaskoczeniem. Chcemy z Wami zwieńczyć ten promocyjny czas spotkaniem w miejscu, które dobrze znacie. Stadnina Koni – Kojrys to miejsce, w którym nasz zespół powstał w 2002 roku. My przygotujemy dla Was wyjątkowy koncert na trawie złożony z piosenek z nowej płyty VESNA, przebojów które dobrze znacie i tych, których zabrakło podczas trasy lub innych koncertów. Będziemy też spełniać muzyczne życzenia, czyli zagramy to co Wy chcecie 🙂 To będzie dzień przeznaczony tylko dla Was. Będzie czas na rozmowy, fotki, a wieczorem rozpalimy ognisko!

Vesna” to piąty, autorski album w dorobku zespołu. Na płycie znajdziemy wszystko to, do czego zespół nas przyzwyczaił przez ponad dwie dekady działalności. Materiał bardzo energetyczny, z oryginalnymi tekstami, energetyczną sekcją dętą i charakterystycznym brzemieniem folkowym. Czuć jednak rozwój muzyczny oraz bagaż doświadczeń i inspiracji zebranych podczas setek koncertów, a to oznacza wyczuwalny powiew świeżości. Nad wszystkim czuwają jak zawsze Piotr „Lolek” Sołoducha oraz Mirosław „Mynio” Ortyński, którzy od początku istnienia zespołu są odpowiedzialni za część twórczą. Jednak tym razem lider zespołu – Piotr Sołoducha – oprócz samej warstwy muzycznej, daje się poznać jako autor tekstów, co do tej pory zdarzało się sporadycznie.

Tracklista:

 1. Nowy moment
 2. Gdzieś nad Wisłą
 3. Za mało dni
 4. Dom
 5. Historia
 6. Neony
 7. Vesna
 8. Nie uprzedził nikt feat. Kwiat Jabłoni
 9. Magnes
 10. Światy dwa
 11. Imię Twoje
 12. Ciemne chmury feat. XAC
 13. Misja Nowy Plan

 

Leave a Reply