Paweł Krawiec Quartet prezentuje album “Ofensywa”

“Ofensywa” to tytuł albumu projektu Paweł Krawiec Quartet, którego premiera odbyła się 15 grudnia 2023.

Paweł Krawiec to młody gitarzysta żyjący w Polsce. Od najmłodszych lat związany z muzyką. Wieloletnia gra na skrzypcach rozwinęła u niego słuch muzyczny oraz dbałość o detale co znacząco przełożyło się na późniejszą edukację gitary jazzowej. Od początku ciągnęło go do improwizacji. Jazzem zainteresował się w wieku 19 lat i poświęcił się mu całkowicie. Aktualnie student ostatniego roku studiów magisterskich w Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale jazzu.

fot. materiały prasowe

Pierwsze wyrazy uznania oraz szersze zasięgi ze swoją grą zdobył udostępniając filmy w social media. Laureat Grand Prix na Jazz festiwal w Lubaczowie, Finalista na konkursie Jazz Juniors oraz Śmietana Competition. Zdobywca Grand Prix na Jazz Water Meeting w Bydgoszczy. Koncentruje się na kreowaniu swojego niepowtarzalnego stylu gry na gitarze, który jest wypadkową łączenia różnych odmian jazzu – od tradycyjnego, modern, po free, a także wczesne inspiracje muzyką lat 70’. Artysta swoim stylem gry wprowadza świeży powiew dla gitary jazzowej w naszym kraju.

Paweł Krawiec w 2023 roku zebrał skład świetnych muzyków młodego pokolenia i powołał do życia swój kwartet:

Paweł Krawiec – gitara elektryczna
Mateusz Żydek
– trąbka
Mateusz Lorenowicz
– perkusja
Filip Hornik
– kontrabas

Powyżsi artyści to laureaci wielu prestiżowych nagród, uczestnicy nagrań płytowych, regularnie koncertują w kraju i za granicą. Kompozytorem wszystkich utworów jest lider – Paweł Krawiec. Zespół zaczął prężnie działać od samego początku i już pod koniec maja skład wszedł do Monochrom Studio, aby zarejestrować materiał na swój debiutancki album, który zawiera 7 utworów. Podstawą brzmienia nagranego materiału jest stricte jazzowa sekcja rytmiczna, a stylistycznie przeważa swing w wydaniu szeroko pojętego modern jazzu, są również elementy ze świata free jazzu. Nagrania zakończyły się sukcesem, a nadzorował im Ignacy Gruszecki, który również jest odpowiedzialny za miks oraz mastering. Nie długo po wyjściu ze studia skład nagrał również live sesję zawierającą cztery kompozycje z płyty i będzie ona upubliczniona wraz z krążkiem studyjnym. Pierwszy singiel pt. „Ofensywa” pojawił się 1 grudnia, a premiera płyty to 15 grudnia 2023.

 

fot. okładka płyty

Leave a Reply