GUTIEREZ powraca z nową energią. Posłuchaj singla “Olbrzym”

Po kilku latach nieobecności powrócił pochodzący z Mysłowic zespół GUTIEREZ. Do ich nowego, jakże intrygującego utworu “Olbrzym” powstał teledysk.

Zagrali w 2007 roku przed Pearl Jam na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Po kilkunastu latach od debiutu pt. „Rodeo Love” i kolejnej świetnie przyjętej płycie „Stereo dożylnie” z 2008 roku GUTIEREZ z Mysłowic nagrał nowe piosenki.

Wracają z historią o rozstaniu i samotności w upalnym miejskim zgiełku lata 2022. W bezdusznym świecie algorytmów wyrzucają w nagraniach ładunek wrażliwości, wobec której nie sposób przejść obojętnie. Mieli świetne „przyjęcie” na „Alter Fest”. Lennon – McCartney, Page – Plant, Morrison – Manzarek, Chrząścik – Woźniczko – na tych ostatnich chyba nikt nie czekał. 🙂 Mogą w końcu wyczyścić skrzynki mailowe i dyktafony. Przepisać na czysto ostanie zwrotki i refreny.

fot. materiały prasowe

Premiera EP pt. „Mapa końca świata” to kolejny rozdziału w muzycznym życiu GUTIEREZ. Zapowiada ją autorski utwór i niezwykle napakowany emocjami klip do utworu „Olbrzym”.

“W wynajętym pokoju, obok torby z pierwszymi, lepszymi ciuchami. Na materacu z Ikea, w żałobnym dresie. Niepotrzebny już klucz ciągle dzwoni w kieszeni. Kleisz słowa do nagranej na telefon gitary. Przez szczeliny palców, którymi zakrywasz twarz, wpada prostokąt światła. “Olbrzym” – historia jednego rozstania. Jego ubocznych “smutków”. “Mapa końca świata” zapisana w głowie, wytatuowana na rękach, która stała się cholerną nadzieją”.

*****

Bartek Woźniczko – wokal

Grzegorz Chrząścik – gitary, instr. klawiszowe, instr. perkusyjne

Adam Bejnar Bejnarowicz – bas

Krzysiek Kurek – miks & mastering

Stanisław Nolywajka – video

 

Leave a Reply