“Kosmos”, czyli nowy singiel duetu Bisz/Kosa

Bisz/Kosa powracają z nowym singlem zapowiadającym nowy album, który ukaże się jeszcze tej wiosny. Do singla “Kosmos” powstał teledysk.

Artyści  wracają z kontynuacją świetnie przyjętego “Bladego króla”. A ściśle mówiąc z jego prequelem. Na pełnej emocji i elektroniki płycie słuchacze będą mogli poznać wydarzenia poprzedzające historię opowiedzianą na ostatnim albumie duetu.

Jak sami opisują  – album powstał “żeby ująć w jakiś sposób to, co przydarza się wielu osobom, a co pozostaje w nas niewypowiedziane, gdyż z natury jest niewyrażalne”

Czy można “pokonać czas, przestrzeń, krańcowym wysiłkiem woli“? O tym opowiada najnowszy utwór pt. “Kosmos” .

fot. Bartek Modrzejewski

Do singla powstał wyjątkowy teledysk autorstwa Sebastiana Juszczyka//Juzz Media.

,,Gdy patrzę jej w oczy, w jej czarnych źrenicach jest kosmos 

mógłbym się rzucić, utopić, w miłości znaleźć odwrotność

patrz jak rozszerza się wszechświat, a może ucieka przed sobą?

ogromna, pusta katedra, w której od dawna już nie ma nikogo?”

Na przełomie 2023/2024 roku miała miejsce trasa Bisza “Dekada wilka”, będąca muzyczną podróżą przez najważniejsze albumy rapera – od “Wilka chodnikowego” przez  “Bladego króla” do “Ulissesa”. Zespół zagrał kilkanaście koncertów w całej Polsce. 

Artyści już zapowiedzieli że powtórzą pełną trasę z nowym albumem.

Na trasie ponownie mają znaleźć się takie miasta jak Warszawa, Kraków, Wrocław, Łódź, Katowice, Bydgoszcz, Toruń, Gdańsk, Lublin, Szczecin. W planach są jednak również wizyty w miejscach dawno nie odwiedzanych jak Rzeszów czy Kielce. 

 

Leave a Reply