Santabarbara zapowiada nowy album. Posłuchaj singla “Disco”

“Disco” to tytuł singla zapowiadającego debiutancki album zespołu Santabarbara. Cała płyta ukaże się już w marcu tego roku.

Santabarbara – zespół z pogranicza alt popu, elektroniki i jazzu. To projekt Szczepana, Łukasza i Nikodema Pospieszalskich, którzy w tym projekcie dają upust swoim muzycznym fascynacjom takimi artystami jak James Blake, czy Radiohead. Tekst utworu to wiersz znanego poety i publicysty nominowanego do NIKE, Wojciecha Bonowicza.

Muzycy na co dzień poruszający się na przeróżnym gruncie muzycznym, postanowili dać upust swoim fascynacjom muzyce alt popowej, tworząc projekt Santabarbara.

fot. materiały prasowe

Ten projekt to synteza tego co w muzyce dla nas ważne i inspirujące. Próbowaliśmy połączyć te wpływy począwszy od pierwszych fascynacji Radiohead, Jamesa Blake’a, Metronomy, czy Tame Impala przefiltrowanych przez nasze codzienne działania z pogranicza jazzu, muzyki tradycyjnej, improwizowanej, współczesnej kompozycji, a także muzyki czysto elektronicznej czy nawet techno. Całość nabrała formy w zderzeniu z zabytkowymi syntezatorami, które kolekcjonujemy, a których analogowe brzmienie stało się kolejną bazą eksploracji.” – mówią muzycy Santabarbara o swoim zespole.

Disco” to singiel zapowiadający debiutancki album zespołu Santabarbara. Charakterystyczne uderzenie elektroniczne przywodzi na myśl vintage’owe lata 80-te, sposób realizacji klipu, a także wizualna jego treść są idealnym dopełnieniem tekstu Bonowicza, które razem stanowią komentarz do kondycji dzisiejszego świata, apokaliptyzmu i przemiany, która nieuchronnie do nas zmierza. Za ostateczny kształt brzmienia zadbał Michał Kupicz odpowiedzialny za miks oraz Rafał Smoleń, który zrealizował mastering.

Posłuchaj utworu “Disco” w streamingu: https://ffm.to/santabarbaradisco

 

fot. okładka singla

Leave a Reply