Zespół Brighter Colours z debiutanckim albumem “Magnolia”!

Debiutancki album “Magnolia” zespołu Brighter Colours,  to propozycja dla fanów indie i alternatywnego rocka. Płyta miała swoją premierę 26 stycznia.

Nasz nowy utwór “Looking 4U” mógłby Ci towarzyszyć, kiedy jadąc autobusem, odpływasz gdzieś myślami, a piosenka “Slow Down” — przed ważną randką. Na płycie “Magnolia“, której premiera odbyła się 26 stycznia 2024 r., znajdziesz osiem kawałków, z których każdy opowie Ci inną, intrygującą historię. Ten album wyprodukowaliśmy sami w naszej sali prób.

Jesteśmy Brighter Colours! Gramy razem od początku 2022 r. Łączymy ze sobą ducha indie oraz alternatywnego rocka z naszym osobistym spojrzeniem na muzykę. O każdy detal dbamy sami – piszemy muzykę i teksty, gramy, miksujemy, robimy zdjęcia i teledyski.

fot. materiały prasowe

– Najpiękniejsze piosenki powstają wówczas, gdy spotykamy się wszyscy razem i wspólnymi siłami tworzymy coś od zera. Każdy utwór na tej płycie zawiera muzyczne DNA każdego z nas — mówi Michał, klawiszowiec zespołu.

Świetnie czujemy się na scenie, czego efektem są sukcesy na ogólnopolskich przeglądach. W maju 2023 roku, podczas krakowskich juwenaliów, wygraliśmy XIV Przegląd Kapel Rockowych, grając w wypełnionym po brzegi Klubie Kwadrat. W listopadzie 2023 roku zostaliśmy zwycięzcami Rockrewizji w Mykanowie. W zeszłym roku otrzymaliśmy wyróżnienie na II Skała Rock Festiwal.

Singlem zapowiadającym płytę Magnolia jest utwór “The Calling“. Premiera piosenki i klipu odbyła się 5 stycznia. Lekko przesterowany, gitarowy riff prowadzi słuchacza przez melancholijną opowieść o przemijaniu. Zamknij oczy i daj się ponieść. Nastrojowy kawałek zainspirował nas do stworzenia kameralnego, w pełni improwizowanego teledysku.

27 stycznia ukazał się klip do piosenki “Wedding Gown“, która opowie Ci historię pewnej zbrodni… Zabieramy Cię w świat Dzikiego Zachodu z domieszką horroru. Sprawdź, czy Jake byłby dobrym pisarzem true crime i co do powiedzenia ma Kasia w świecie zręcznych rewolwerowców.

Brzmi ciekawie? Zostań z nami, bo w dalszych planach mamy premierę kolejnej płyty. Wpływy z muzycznych przeglądów przeznaczyliśmy na to, by wejść do krakowskiego studia AbyRoad i nagrać drugi krążek. Płyta jest już na etapie mixu/masteringu, więc jak mawia branżowy klasyk – stay tuned! Równolegle ciągle tworzymy nowe kompozycje, które z pewnością umieścimy na naszych koncertowych setlistach przed kolejnymi sesjami nagraniowymi.

 

fot. okładka płyty

Leave a Reply