Łukasz Juszkiewicz i Voice by Yush z piosenką “Jedyna taka noc” [RECENZJA]

Uczniowie szkoły wokalnej Voice by Yush pod opieką wokalisty oraz trenera wokalnego Łukasza Juszkiewicza zaprezentowali piosenkę świąteczną “JEDYNA TAKA NOC” z repertuaru zespołu TGD.

Łukasz Juszkiewicz działa jako artysta solowy (dobrze przyjęty singiel “Twój czas” z 2021 roku), ale jest także certyfikowanym trenerem wokalnym, co pozwala mu owocnie prowadzić szkołę VOICE by YUSH. W ten sposób artysta daje szansę wszystkim tym, którzy odnajdują w sobie pasję wokalną oraz pragną rozwijać swój talent pod okiem profesjonalisty. Dzięki temu w 2022 roku mogliśmy usłyszeć autorską pastorałkę “Tamte święta, tamten czas”.

fot. materiały prasowe

Teraz twórca wraz z uczniami wspomnianej szkoły przygotował inną wersję świątecznej piosenki “Jedyna taka noc“, która pochodzi z repertuaru TGD. I trzeba przyznać, że nowa interpretacja nie ustępuje pierwotnemu nagraniu, tym bardziej, że idzie za tym duże zaangażowanie wszystkich dzieci, biorących udział w tym przedsięwzięciu. W nagraniu wzięła udział także młodzież (Iga Kozacka, Weronika Rekosz, Hubert Lubecki) oraz pomysłodawca całej idei, czyli Łukasz Juszkiewicz. Sam wydźwięk tej propozycji nie został złagodzony na potrzeby tego wydarzenia, wręcz delikatnie zmieniona aranżacja pozwoliła jeszcze mocniej podkreślić płynącą z niej pozytywną energię.

Dlatego zachowane elementy, które przemawiają za klimatem charakterystycznym dla Świąt Bożego Narodzenia stają się tutaj ponownie znamienne – miękka melodyka, dzwoneczki, ale też tekst, będący sednem tej piosenki. To wszystko zostało tak zrównoważone, by wzbudzać w słuchaczu jak najlepsze emocje, dając mu przy okazji odrobinę refleksji. A dodatkowo podkreśla to teledysk, który zdecydowano się nagrać z uczniami VOICE by YUSH, dzięki czemu każdy z nich otrzymał dodatkową pamiątkę.

Łukasz Juszkiewicz to profesjonalista, więc zadbał o każdy detal, dzięki czemu ten utwór ponownie może zachwycać każdego, dla kogo taka twórczość jest po prostu ważna. Być może nowa odsłona piosenki trafi także do wszystkich tych, którzy nie mieli okazji poznać pierwowzoru, co jest dodatkową wartością nagrania tej urokliwej wersji. Tym bardziej, że nie sposób nie dać się oczarować “Jedynej takiej nocy“, szczególnie w tak wyjątkowym okresie świąteczno-zimowym.

[rec. Łukasz Dębowski]

*****

VOICE by YUSH – szkoli i rozwija pasję wokalną dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Właściciel szkoły, Łukasz Juszkiewicz jest zarazem certyfikowanym trenerem wokalnym. Szersza publiczność zna go jako półfinalistę z III edycji programu The Voice of Poland w drużynie Marka Piekarczyka, wyróżniony w programie Szansa na Sukces Opole 2019. Jest Laureatem Festiwalu piosenki Literackiej OFPA w Rybniku oraz na Festiwalu lat 60. i 70. “Powróćmy do piękna w słowie i muzyce” otrzymał I Nagrodę od Prezesa ZAiKSu Janusza Foglera.

Oprócz swoich projektów i przygotowania solowego repertuaru na płytę, koncertuje z Marcinem Wyrostkiem i Corazon (również symfonicznie), jak i współpracuje z innymi znanymi artystami w Polsce. Ostatnio wydał singiel „Twój czas“ z wytwórnią Delphy Records.

Twierdzi, że kształcenie wokalistów to przede wszystkim indywidualna praca nad emisją głosu, interpretacją tekstów i techniką wokalną. Szkoła organizuje warsztaty wokalne – do tej pory gościli Monikę Urlik, Elżbietę Zapendowską, Matteo Mazzuca, Julitę Zielińską oraz Jacka Rozenka. Bierze udział w wielu wydarzeniach kulturalnych, przygotowuje do festiwali, a także współpracuje z wieloma placówkami w kraju.

Uczniowie Voice by Yush zdobywają liczne nagrody na Festiwalach Ogólnopolskich i nie tylko. Ze swoim trenerem wokalnym nagrali już trzy płyty w projekcie „DUETY”, ale na tym nie koniec. Szykują wiele niespodzianek na przyszły rok, nawet takich o zasięgu ogólnopolskim. Natomiast na święta postanowili przygotować i podzielić się ze wszystkimi piosenką świąteczną „Jedyna taka noc”. Jak sami twierdzą składają nam w ten sposób życzenia uśmiechu na twarzach i radości na cały nadchodzący rok 2024.

 22 grudnia odbyła się premiera teledysku do tego utworu.

 

fot. materiały prasowe

Leave a Reply