Tomasz Makowiecki i Julia Wieniawa z teledyskiem do utworu “Na paluszkach”

„Na paluszkach” to przejmująca kołysanka o samotności w wykonaniu Tomasza Makowieckiego i Julii Wieniawy. Do utworu powstał teledysk.

Do utworu powstała ilustracja video, która razem z piosenką tworzy swoisty dyptyk dwóch przejmujących i wspaniale uzupełniających się dzieł. Autorami koncepcji artystycznej, scenariusza, oraz producentami obrazu video są Tomasz Makowiecki i Agnieszka Dulna. Reżyser Łukasz Suchocki i autor zdjęć Maciej Dydyński podjęli się realizacji tej wizji.

fot. Marta Bakun

Na paluszkach jest muzyczną interpretacją tekstu napisanego przez Piotra Fiedlera, autora powieści „Czułość”, oraz pomysłodawcy postaci Franciszka Czułego granej przez Borysa Szyca z serialu “Warszawianka” w reżyserii Jacka Borcucha. Kompozycja jest swego rodzaju kołysanką zaśpiewaną przez Tomasza Makowieckiego z gościnnym udziałem Julii Wieniawy.

– Ten utwór to mój komentarz do dzisiejszych czasów – przyznaje Tomasz Makowiecki –  gdzie bliskość oraz emocje stają się coraz większym deficytem, a samotność narastającym problemem społecznym.

Tych dwoje artystów, którzy do tej pory pozostawali sobie obcy, połączył zbieg okoliczności. Julia, zapytana w którymś z wywiadów o to, z kim chciałaby zaśpiewać duet, bez wahania wskazała Tomka Makowieckiego. Tomek miał piosenkę, która potrzebowała delikatnej, kobiecej interpretacji, ale nie pisał jej dla nikogo konkretnego. Te puzzle tak pięknie się wpasowały, że Tomasz zadzwonił do Julii niemal natychmiast.

Do utworu powstaje ilustracja video, która razem z nim stworzy swoisty dyptyk dwóch niezwykle przejmujących i wspaniale uzupełniających się dzieł. Autorami koncepcji artystycznej, scenariusza, oraz producentami obrazu video są Tomasz Makowiecki i Agnieszka Dulna. Reżyser Łukasz Suchocki i autor zdjęć Maciej Dydyński podjęli się realizacji tej wizji. Data premiery obrazu już niedługo.

 

Leave a Reply