Zespół VHS prezentuje nowy singiel “Chciałbym”

Zespół VHS zaprezentował kolejną nowość. Tym razem jest to utwór „Chciałbym” w wyjątkowej wersji.

Chciałbym” to jeden z utworów, który powstał – podczas wypadu kompozycyjnego VHS do Rowów – we wrześniu tego roku. Schyłek lata, ostatnie ciepłe wieczory, cisza, las, morze i ta przeszywająca trąbka. Pomysłów na rozwinięcie tego numeru było wiele, jednak zespół postanowił, że podzieli się tymi dźwiękami takimi jakie są, bez całej tej produkcyjnej otoczki, tak po prostu, sauté. Dlatego też, by nie kolorować rzeczywistości, numer opisany został jako demo. Na długogrającej płycie VHS być może znajdzie się w innej wersji, jednak dziś brzmi właśnie tak… jak ostatni ciepły letni wieczór, na skraju lasu w Rowach. Za miks odpowiada Kuba Dąbrowski (sanah, Sarsa, Daria ze Śląska), a za master Hubert Woźniakowski.

fot. materiały prasowe

Uzupełnieniem piosenki jest klip, za który odpowiada duet – Dominika Ślusarczyk i Adam Nurek. Zobaczycie w nim wokalistę zespołu, miasto Toruń i kwiatka Benjamina.

VHS balansuje na pograniczu wielu gatunków, starając się umykać klasyfikacji i unikać szufladkowania ich muzyki. Niektórzy mówią, że można ich szukać w okolicy skrzyżowania electro popu i indie rocka. Wczoraj tam byli, ale oni sami nie wiedzą, gdzie poniesie ich jutro. Często w swoich muzycznych podróżach zapuszczają się w lata 90′ a nawet 80′ i choć sentyment do tych czasów jest raczej domeną pokolenia ich rodziców, to jednak oni sami bardzo dobrze się w tym klimacie odnajdują. Starają się znaleźć kompromis pomiędzy klasycznymi inspiracjami tamtych lat a tym co nowe i świeże. Młodzi, zdolni, przebojowi, lekko sentymentalni, z przejawami zaburzeń opozycyjno-buntowniczych, wyznawcy kolorowego ortalionu i praktycy łamania konwenansów.

*****

Leave a Reply