Big Cyc z albumem “Wolność słowa na kartonie”

Data premiery nowego albumu zespołu Big Cyc nie jest przypadkowa. Płyta “Wolność słowa na kartonie” ukaże się 13 grudnia.

“Wolność słowa na kartonie”, czyli najnowszy album zespołu BIG CYC będzie miał premierę 13 grudnia 2023 roku.  Wszystkie, dziesięć utworów z tej płyty zostało nagranych w latach 2016-2023, czyli w czasach autorytarnej władzy PiS, która swym żelaznym cielskiem usiłowała dokonać recydywy komuny tym razem zanurzonej w święconej wodzie.

fot. materiały promocyjne

To ponury okres ośmiu lat, w którym siano nienawiść do przeciwników politycznych, cenzurowano kulturę i pluto na twórców, obniżono prestiż Polski na arenie międzynarodowej, skłócono nas z Unią Europejską, spustoszono gospodarkę, powodując gigantyczne zadłużenie i największą inflację od trzydziestu lat, wypompowano miliardy złotych z budżetu państwa przez fikcyjne fundacje, szczuto na społeczności LGBT, spowodowano zapaść w edukacji i służbie zdrowia, bito kobiety na demonstracjach, prześladowano dziennikarzy piszących prawdę i wreszcie stworzono system mafijno-państwowy, który ciągnął się od przekupionych lub opanowanych przez władzę mediów, aż po prokuraturę.

My określamy ten czas okupacją wariatów lub drugą komuną. Piosenki powstawały sukcesywnie jako nasz muzyczny krzyk protestu. Czasem są chropawe i brudne, czasem ironiczne i wściekłe. Reagowaliśmy nimi na najbardziej głośne wydarzenia tego okresu. Niewielu artystów stać było na taką odwagę.

Big Cyc – więcej niż zespół
Big Cyc – 35 lat na scenie
Big Cyc – zawsze po stronie wolności

Tracklista:

1. Twierdza 2020
2. Wolność słowa na kartonie
3. Viva! San Escobar
4. Pół na pół
5. Ministrant edukacji
6. Ostatni Don
7. Warto rozmawiać
8. PiS nie może wiecznie trwać
9. Sprawiedliwość i bezprawie
10. Tylko spokojnie

 

Leave a Reply