Wasicki Quintet z albumem “Proste piosenki”. Posłuchaj singla “Łatwo powiedzieć”

“Proste piosenki” to tytuł nowej płyty Kamila Wasickiego. Po trzech solowych płytach pod własnym nazwiskiem, tym razem firmuje go WASICKI QUINTET, co podkreśla wagę aranżacji i udziału pozostałych muzyków w ostatecznym brzmieniu. Pierwszym singlem promującym to wydarzenie został utwór “Łatwo powiedzieć”.

Nadal jednak są to autorskie teksty i własna muzyka, czyli twórczość bardowska, za co wielokrotnie w przeszłości Kamil był doceniany i nagradzany, czy to na Międzynarodowym Festiwalu Bardów OPPA, czy na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie.

Tak Kamil Wasicki napisał o nowej płycie:
(…) „Proste piosenki” to album inny, lekko przewrotny jak jego tytuł. Po raz pierwszy sygnowany nazwą Wasicki Quintet jest trochę odmienny brzmieniowo i kompozycyjnie.

fot. Wojciech Ziemski

To płytowy zapis koncertu, który odbył się 10 listopada 2022 w sali widowiskowej MGOK w Ślesinie. To miał być zresztą tylko koncert. Ale gdy kilka tygodni później, po raz pierwszy wysłuchałem w studiu wstępnie zmontowanych śladów, zarejestrowanych podczas występu, wiedziałem już, że ten trafnie uchwycony moment, emocje, dźwięki wychodzące z zespołu i cudna reakcja publiczności musi zostać uwieczniona w postaci wydawnictwa. I oto jest (…).

*****

Skład zespołu:
Kamil Wasicki – gitary, wokal
Rafał Stegenta – saksofony, perkusjonalia
Filip Kałuża – El. Piano, organy Hammonda
Paweł Jankowski – gitara basowa, kontrabas
Paweł Andrzejewski – perkusja

 

fot. okładka płyty

Leave a Reply