TSA z nowym utworem “Bejbe”. Zapowiedź koncertu w katowickim Spodku

Marek Piekarczyk, Stefan Machel, Paweł Mąciwoda oraz Zbigniew Kraszewski podzielili się ze słuchaczami utworem “Bejbe”, który jest zapowiedzią nowych nagrań TSA Dream Team.

Po śmierci współzałożyciela grupy Andrzeja Nowaka, zespół postanowił pozostać w czteroosobowym składzie: „Andrzej Nowak jest po prostu nie do zastąpienia.” – stwierdził Paweł „Bejbi” Mąciwoda.

Premierowy singiel, album koncertowy oraz 7’EP – tyle dobrego czeka nas w najbliższym czasie od prawdziwej legendy ciężkiego brzmienia – TSA. Zespół w składzie Marek Piekarczyk, Stefan Machel, Paweł Mąciwoda i Zbigniew Kraszewski, wystąpi już 2 grudnia w katowickim Spodku. Nie zabraknie kultowych brzmień z ponad 40-letniej historii zespołu. 

fot. materiały prasowe

TSA od pewnego czasu pracuje nad nowymi utworami, którymi stopniowo będzie się dzielić ze swoimi słuchaczami. Paweł Mąciwoda o współpracy z zespołem: „Po 20 latach, zebraliśmy się w końcu razem do kupy we wspaniałym składzie, w którym panuje absolutnie wspaniała chemia, muzyczna, jak i również, towarzyska. Udało nam się spotkać na próbach w moim studio Stir Up, gdzie przygotowujemy materiał na nadchodzącą płytę. Współpraca układa się wyśmienicie, do tego nie brakuje nam poczucia humoru. Zbyszek Kraszewski jest wyśmienitym perkusistą, jest również wspaniałym człowiekiem, który ma mnóstwo super naładowanego humoru i Stefan Machel, który wprowadza nowy element, tajemniczy, nie zdradzę tego w tej chwili, ale brzmimy niżej, głębiej i z jeszcze większą mocą. Jest to związane z pewną gitarą, której używa, ale… to po premierze! (…) Marek Piekarczyk jest jak wino, im starszy, tym lepiej śpiewa, lepiej brzmi, dobry jest!”.  

Jak stwierdził Stefan Machel: „Mamy sporo nowych pomysłów, które, jak się spodziewamy, powinny was zaskoczyć. Brakuje w zespole Andrzeja, mimo że od dwóch lat go z nami nie ma, to jednak nadal traktujemy go jak członka zespołu”. 

„Dość często wspominamy Andrzeja, jego duch cały czas unosi się gdzieś tam nad nami. Czasami ja odczuwam, szczególnie jego obecność, z tego co wiem, Stefan także. Po prostu on jest cały czas z nami. Co prawda, w innym wymiarze, ale jest i wtóruje nam. Czasami nawet wyczuwam jakieś wskazówki od niego, nie potrafię tego wytłumaczyć, ale gdzieś tam mówi „to jest do d*py, a to jest fajne”. No i tyle. Niech nam nie braknie inspiracji i przyłożymy czadu!” – dodaje Paweł Mąciwoda.  

 

Leave a Reply