Przechery powracają w najlepszym stylu! Posłuchaj utworu “Biegnę”

Od wrzucenia do sieci pierwszego teledysku zespołu Przechery minęło dokładnie 22 176 godzin. W końcu grupa powróciła z nową energią w utworze “Biegnę”.

fot. materiały promocyjne

Nowy singiel nagraliśmy już jakiś czas temu. W zasadzie były to trzy utwory, ale bardzo chcieliśmy je wpuścić w eter razem z teledyskami. W luźnych rozmowach pojawił się temat przecherskiej gry i tak od słowa do słowa narodził się pomysł za którym ruszyliśmy. Kilka dni pracy z aparatem i green screenem i ponad rok zabawy z montażem. Wyszukiwanie materiałów w internetach, animacja postaci, maskowanie, czyszczenie niechcianych elementów (często klatka po klatce) i wrzucanie do tego wszystkiego naszych postaci to zadanie, które spędzało nam sen z powiek. Prawie 70GB materiałów z których wyłuskaliśmy to co najlepsze.

Chcielibyśmy aby teledysk zobaczyło jak najwięcej ludzi i aby każdy z nich przypomniał sobie beztroskie czasy dzieciństwa, kiedy we wszystko wierzyliśmy bardziej, mocniej i intensywniej. Mamy nadzieję, że widzowie uśmiechnął się do siebie, a myśląc o starych dobrych czasach po policzku poleci im łezka nostalgii. A utwór sam w sobie? Nie skupia się na przeszłości, a wręcz przeciwnie, z przecherską zadziornością poleca skupić się na dniach które przed nami. Zachęca do tego, żeby robić w życiu to co się kocha. Nie dla poklasku i kasy, tylko po to, aby być dumnym ze swoich talentów i dbać o nie jak o roślinki na parapecie. – Przechery

*****

Nagranie utworu odbyło się w studio Dobra12Studio pod kierunkiem panów Piotr Polak i Karol Kopeć. Podczas produkcji teledysku nie ucierpiały żadne postaci z gier.

 

Leave a Reply