KIM NOWAK z mocnym singlem “Bohaterzy”

Utwór „Bohaterzy” to czwarty singiel promujący album „MY” zespołu KIM NOWAK.

fot. Bart Pogoda

Tak o singlu „Bohaterzy” mówi Bartosz „Fisz” Waglewski: 

Pieśń, właściwie oda czasów kiedy trzech z nas, z Kim Nowak, wychowywało się na tym samym osiedlu, kiedy grywaliśmy w piwnicach. Wszystko działo się na naszym Ursynowie, czyli pierwszych warszawskich blokowiskach. Później Ursynów zamienił się w stolicę hip-hopu, w czym uczestniczyłem samym sobą. Przy okazji singla „Bohaterzy” mamy klip przy którym współpracowaliśmy z Bartem Pogodą. Współpracujemy z nim już jakiś czas, mamy do siebie zaufanie.

Klip został nagrany na taśmie filmowej, tak zwanej „szesnastce”, więc myślę, że ten klimat, który nas bardzo inspirował, bo jesteśmy muzycznie zbudowani w latach 90., będzie widoczny i będzie takim motywem przewodnim. Akurat w videoklipie pojawia się też fragment najszybszego utworu z płyty – „Ludzie w biegu”, którego pomysłodawcą był mój brat, Pan Emade, bo chciał bardzo szybciutko zagrać na bębnach, przypominając takie nasze fascynacje post-punkowe, hardcore’owe. Bo gdzieś, przy okazji pandemii, pracy w tym tandemie braterskim, zatęskniliśmy mimo wszystko za tym miastem, które troszeczkę truje, ale bez którego nie możemy żyć, bo działa na nas pobudzająco i kreatywnie.

KIM NOWAK – zespół garaż-rockowy, założony w 2009 roku przez Michała Sobolewskiego oraz braci Emade i Fisza Waglewskich powraca albumem „MY” po 11 latach od premiery albumu „Wilk”.

 

Leave a Reply