Marcin Styczeń prezentuje nowy singiel. Posłuchaj utworu “I tu, i tam”

“I tu, i tam” to drugi singiel zapowiadający nowy album Marcina Stycznia. Artysta skomponował piosenkę przy akompaniamencie irlandzkiego instrumentu bouzouki. Do utworu powstał teledysk.

I tu, i tam” to drugi po „Huśtawce” singiel zapowiadający dwunastą płytę Marcina Stycznia. Artysta po raz pierwszy skomponował piosenkę przy akompaniamencie irlandzkiego bouzouki (czyt. buzuki). To zdefiniowało aranżację stworzoną przez Tomasza Pfeiffera, który zagrał na większości instrumentów. Jest ona utrzymana w stylu indie pop z wyraźnymi nawiązaniami do muzyki irlandzkiej. Stąd obok wspomnianego bouzouki, pojawia się irlandzki flet (Bartek Kowalik), skrzypce (Grzegorz Gadziomski), mandolina czy banjo. Głos Marcina jest dodatkowo wzbogacony  o subtelne chórki, które zaśpiewała Helena Adwent.

fot. Emilia Bąk

Tekst, podobnie jak w przypadku pierwszego singla, do gotowej muzyki napisał Szymon Babuchowski. Za miks i mastering odpowiedzialny jest Marian Lech, teledysk nakręcił i zmontował Grzegorz Mukanowski.

Pierwotnie ta piosenka miała być zatytułowana „To tu, to tam”. Ale „to tu, to tam” to tylko punkt wyjścia, takie bycie wszędzie i nigdzie, uciekanie od siebie i świata. A punkt dojścia to właśnie przekonanie, że życie jest „i tu, i tam”. Że ono jest niepodzielną całością, którą można się zachwycić. Wtedy to życie nas niesie, jak ta piosenka. – jak informuje Marcin Styczeń

Utwór “I tu, i tam” dostępny jest w serwisach streamingowych: https://e-muzyka.ffm.to/marcinstyczenituitam

 

fot. materiały prasowe

 

Leave a Reply