Enej prezentuje słoneczny utwór “Magnes”

“Magnes” to słoneczny utwór, który zapowiada nowy album zespołu Enej.

Po dziewięciu latach od płyty „Paparanoja” (2015), na której znalazły się takie piosenki jak „Kamień z napisem LOVE” czy „Zbudujemy dom”, zespół wraca z nowym krążkiem. „Vesna” ukaże się wiosną przyszłego roku.

fot. Dagmara Szewczuk

– „Magnes” to nasz pierwszy singiel, który zapowiada nową płytę pt. Vesna – mówią artyści. – A miesiąc po premierze płyty ruszymy w trasę koncertową po największych miastach w Polsce! Podczas tych koncertów będziecie mogli usłyszeć całkowicie nowy materiał z płyty „Vesna”, a także dobrze znane Wam przeboje!

Wyrazista sekcja dęta, charakterystyczny wokal i przebojowy aranż, to elementy spójne z dobrze znaną stylistyką, do której zdążył nas przyzwyczaić zespół. Tym razem zespół przedstawia odświeżoną wersję siebie. Czuć nowe, nowoczesne brzmienie, a także rozwój muzyczny. Ponownie lider zespołu Piotr Sołoducha dokłada cegiełkę do warstwy tekstowej i wraz Mirosławem Ortyńskim tworzą tekst do pierwszej propozycji z płyty „Vesna”. Do piosenki powstał klip w reżyserii Pascala Pawliszewskiego.

 

Enej prezentuje nowy utwór “Noce i Dnie”

Leave a Reply