Krzysztof Gradziuk z albumem “Personal Voice”. Posłuchaj utworu “FIRST TOUCH”

*SONORISMO* to wyjątkowy projekt powstały z inicjatywy perkusisty tria RGG – Krzysztofa Gradziuka. Jednym z utworów, który znalazł się na albumie “Personal Voice” jest singiel “First Touch”.

*SONORISMO* to bogaty świat dźwięków, którego liderem jest wybitny perkusista tria RGG, Krzysztof Gradziuk. To również filozofia postrzegania przestrzeni muzycznej i kreowania jej, ze szczególnym uwzględnieniem warstwy brzmieniowej. Fascynacja nieoczywistymi dźwiękami i ich mnogością, które odkrywają muzycy, daje możliwość do tworzenia nieskończonych  muzycznych pejzaży. To nowe brzmienie i nowa jakość, z wykorzystaniem rozmaitości barw nietypowego zestawienia instrumentów. To różnorodność instrumentów perkusyjnych, struktury harmoniczne z użyciem fortepianu Fendera oraz oryginalne podejście do melodii w partiach saksofonu.

Zespół współtworzy pianista Łukasz Ojdana oraz fiński saksofonista Pauli Lyytinen. Na płycie znajduje się cztery kompozycje lidera, jak również trzy jego miniatury solowe oraz sześć wyimprowizowanych utworów przez całe trio. Płyta ukazuje się w rok po śmierci ojca Krzysztofa Gradziuka i jest poświęcona jego pamięci.

Krzysztof Gradziuk„Sonorismo, to swego rodzaju mój pseudonim artystyczny, pod którym kryje się wizja traktowania instrumentów perkusyjnych oraz ich roli w budowaniu zjawisk muzycznych, przede wszystkim w oparciu o aspekt improwizatorski. Album „Personal Voice”, to mój osobisty, intymny głos w świecie muzyki improwizowanej”.

*****

KRZYSZTOF GRADZIUK – esteta perkusyjnego brzmienia, kolorysta i kreator melodii, artysta bezkompromisowy i poszukujący nowych ścieżek rozwoju w zgodzie z własnym poczuciem artystycznego smaku. Abstrakcyjność perkusyjnej treści w zestawieniu z elastycznością i wirtuozeria potęguje wrażenie niekonwencjonalnej sztuki gry, określając artystę mianem jednego z bardziej oryginalnych perkusistów współczesnej, europejskiej sceny muzycznej.

*****

*SONORISMO*

Krzysztof Gradziuk – perkusja i zabawki

Łukasz Ojdana – fortepian Fendera i efekty

Pauli Lyytinen – saksofon tenorowy i elektronika

 

Leave a Reply