inside her prezentuje nowy singiel. Posłuchaj utworu “All the Dreams”

“All the Dreams” to nowy singiel zapowiadający drugi album rockowego zespołu inside her. Gościnnie w utworze pojawiła się wokalistka Ewa Pitura.

“Nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić Was do degustacji. Bierzcie, korzystajcie i udostępniajcie z tego Wszyscy.” – Inside Her

fot. materiały prasowe

Od ukazania się debiutanckiej EPki inside her minęło już trochę czasu, więc zespół postanowił o sobie przypomnieć i to w niezwykle ciekawy sposób. Ich nowy singiel “All the Dreams” poszerza artystyczne spektrum zapatrywań grupy, bo oprócz tnących, zimnych syntezatorów i mocno rockowego klimatu dostaliśmy coś więcej. Już samo urozmaicenie całości dodatkowym instrumentarium pokazuje, że band jest otwarty na nowe sytuacje muzyczne.

Stąd już na początku usłyszymy brzmienie… saksofonu (gościnnie Mikołaj Wienke). Panowie postanowili też zintensyfikować sekcję rytmiczną, zapraszając perkusistę Jeremiasza Bauma, który poniekąd wzmocnił fundament samej kompozycji. Największym zaskoczeniem jest jednak pojawienie się kobiecego wokalu, a mianowicie całość dopełnia nie do końca jednoznaczny, przyczajony, ale jakże zjawiskowy na tle całości głos Ewy Pitury. To ona dodała niewątpliwego kolorytu temu utworowi, tworząc swego rodzaju dialog z wokalistą (Kvolo).

Porównując ten utwór z wcześniejszymi dokonaniami bandu, łatwo dostrzec wyraźniejsze zagęszczenie klimatu mocniej rozbudowanymi motywami muzycznymi. W tle łatwo wyczuć także tnący siarczystymi dźwiękami sznyt synth-metalowy. Nie zabrakło też zjawiskowo podprowadzonej solówki gitarowej, która nie tylko uzupełnia kompozycję bardziej rockową energią, ale także potwierdza najwyższej próby zawodowstwo.

Podsumowując, inside her otwiera nowy rozdział swojej działalności czymś doskonale wypracowanym, ale też dopominającym się uwagi poprzez osobliwy ślad artystyczny, który nie został zrodzony na kanwie czegoś wtórnego i do bólu przewidywalnego. Wręcz jest w tym świeża energia, a także umiejętność przeobrażania własnych wizji muzycznych w coś niezwykle poruszającego. Budzi podziw dojrzałość oraz rozwój zespołu, jaki się dokonał na przestrzeni dwóch lat. To wszystko potwierdza singiel “All the Dreams“. Czekamy na więcej, tym bardziej, że grupa zapowiada cały album na początku 2024 roku.

[rec. Łukasz Dębowski]

*****

inside her to świeży projekt, a właściwie eksperyment muzyczny osadzony w klimatach szeroko pojętej muzyki elektronicznej z elementami synthwave. Zespół wywodzi się głównie z cięższych brzmień, stąd nie mogło zabraknąć miejsca w ich twórczości na rockowe i metalowe strzały. Debiutancka EPka zespołu “it starts with the feet” miała premierę 22 lutego 2021. Teraz grupa zapowiada nowy album.

Gościnnie w nowym utworze “All the Dreams” pojawili się: Ewa Pitura z zespołu Percival Schuttenbach (wokal), Jeremiasz Baum z zespołu The Materia (perkusja) i Mikołaj Wienke (saksofon).

 

Leave a Reply