Smolik / Kev Fox z nowym singlem “Belly Of The Whale”

Nowy album zespołu SMOLIK//KEV FOX jest już dostępny. To powrót duetu po prawie ośmiu latach. Z tej okazji premierę miał również singiel “Belly Of The Whale”. W klipie gościnnie wystąpił Krzysztof Zalewski.

Prawię dekadę fani duetu SMOLIK//KEV FOX czekali na kolejny album. Zespół, który w przez ten czas zagrał setki koncertów, nagrał w międzyczasie EP „Queen Of Hearts”, którego sesja nagraniowa miała miejsce w legendarnym Real World Studios w UK. Od tamtego czasu muzycy skrupulatnie pisali nowy materiał, który wiele razy zmieniał formę, a nowe piosenki kreowały nowy i ciekawy pomysł na kolejne wydawnictwo.

fot. Łukasz Dębowski

11 października 2023 duet mógł pochwalić się najnowszym długogrającym albumem zatytułowanym “Belly Of The Whale”. Jest to koncepcyjna płyta, która nie tylko swoją treścią, ale także strukturą muzyczną pozwala słuchaczom sentymentalnie powrócić do lat 80’ i 90’ – co słychać przede wszystkim w dwóch pierwszych singlach “Promises” oraz “Smoke And Mirrors”.

W dniu wydania albumu premierę miał także najnowszy singiel, tytułowy “Belly Of The Whale” wraz z klipem w reżyserii Dominika Radeckiego. Ten przejmujący i estetyczny obrazek został nakręcony w majestatycznej Twierdzy Modlin, a gościnnie oprócz muzyków wystąpił Krzysztof Zalewski.

Belly of the Whale to moja ulubiona piosenka na albumie. Mieści się w niej wiele naszych inspiracji i wspomnień, więc z ekscytacją dzielimy się nią z Wami. Oddajemy w Wasze ręce także nasz nowy klip. Mamy nadzieję, że dzięki temu pięknemu obrazowi choć na chwilę zatrzyma się dla Was czas i spędzicie z nami chwilę w brzuchu  wieloryba. – opowiada Andrzej Smolik.

Wreszcie czuję, że możecie poczuć harmonię pomiędzy tym, co widzicie i tym, co czujecie. Jest w tej piosence dużo dźwięków nawiązujących do ciemności i braku komfortu, można zobaczyć to w teledysku. Szukamy magii i nadziei w muzyce. Oraz wyjścia i wejścia do przysłowiowego “brzucha wieloryba”. – dodaje Kev Fox.

 

Leave a Reply