The Cassino z nowym singlem “Jesień”

13 października ukaże się EP-ka zespołu The Cassino, a na początku listopada grupa wyruszy w trasę koncertową. We wszystkich serwisach streamingowych pojawił się także ich najnowszy singiel pt. „Jesień”.

„Jesień” to trzeci (wcześniej mogliśmy usłyszeć „Drugi / Dym” i „Pierwszy / Prześwit”) singiel promujący EP-kę „Prześwit” The Cassino. Nowe, wyczekiwane przez fanów wydawnictwo zespołu ukaże się 13 października.

Za teksty i muzykę na EP-ce odpowiada Hubert Wiśniewski. Wokalista po raz pierwszy podjął się też współprodukcji wszystkich utworów. Nowy materiał to połączenie tradycyjnego, indie rockowego brzmienia The Cassino i elementów elektroniki, z którymi coraz śmielej eksperymentują.

fot. materiały prasowe

The Cassino – indie rockowe trio, które porywa tłumy! Zespół na scenie obecny jest już od 2013 roku, ale dopiero osiem lat później nakładem FONOBO Label ukazała się jego debiutancka płyta “Części”, która pomogła mu dotrzeć do szerszej publiczności, co widać było na jesiennych koncertach. Podczas wiosennej trasy w 2022 roku grupa wyprzedała z sukcesem kluby w największych polskich miastach.

Materiał z płyty The Cassino zaprezentowali również występując u boku zespołu happysad oraz na scenie Męskiego Grania 2022 (gdzie grali również w 2019 roku). Hubert Wiśniewski – lider i wokalista, zagrał solowe koncerty przed brytyjską grupą Only The Poets, czym zaskarbił sobie pokaźną grupę nowych fanów. Młodzi artyści docenieni zostali też w konkursie PL Music Video Awards, w ramach którego otrzymali nominację w kategorii najlepszy teledysk rockowy.

Poza płytą “Części”, zespół ma na koncie trzy EP-ki. Jesienią 2022 roku grupa wyruszyła w kolejną trasę koncertową, która również okazała się sukcesem, a lider zespołu wystąpił na scenie festiwalu BUSH w Budapeszcie. Na życzenie fanów, w maju 2023 roku muzyka grupy ponownie rozbrzmiała w różnych zakątkach Polski. Obecnie The Cassino promuje swoje single “Drugi / Dym”, “Pierwszy / Prześwit” oraz „Jesień”, rozpoczynające nową erę w twórczości zespołu i zapowiadające EP-kę „Prześwit”.

 

Leave a Reply