Pewien Rodzaj Opowieści z albumem “Wiersze”. Posłuchaj singla “Niesiony powietrzem”

Pewien Rodzaj Opowieści to projekt, który powstał z inicjatywy Irka Wasilewicza i Michała Swórki. Na początku września tego roku ukazał się ich wyjątkowy album “Wiersze”. Singlem promującym to wydarzenie został utwór “Niesiony powietrzem”, do którego powstał teledysk.

Pewien Rodzaj Opowieści to projekt muzyczny, który tworzą Irek Wasilewicz i Michał Swórka. Zespół powstał na początku 2021 roku w Lublinie. a 8 września 2023 roku światło dzienne ujrzał ich debiutancki album zatytułowany “Wiersze“. Krążek zawiera 11 autorskich piosenek z polskimi tekstami.

Wydawnictwo poprzedziło pięć singli z wideoklipami, które można odnaleźć w serwisie YouTube, kolejno: „Sen”, „Płuca”, „Wiersze”, „Niesiony powietrzem” i najnowszy „Który to już raz”.

fot. materiały prasowe

Utwory utrzymane są w klimatycznej stylistyce, a teksty to najczęściej wiersze. Jednak odnajdziecie tu też szereg gitarowych smaczków i rockowych odniesień. Oprócz Irka i Michała, głównym autorem tekstów jest Alicja Wasilewicz. Producentem płyty został natomiast Marek Majewski.

*****

Pewien Rodzaj Opowieści – “Niesiony powietrzem”

Słowa: Ireneusz Wasilewicz

Muzyka: Ireneusz Wasilewicz, Michał Swórka, Marek Majewski

 

fot. okładka płyty

Leave a Reply