Helena Norowicz w teledysku do utworu “Czas nie istnieje”!

88-letnia aktorka i modelka Helena Norowicz nagrała utwór “Czas nie istnieje”. Autorem tekstu jest Jacek Cygan, natomiast muzyka to dzieło kompozytora – Marcina Nierubca.

Helena Norowicz przez blisko 40 lat była związana z warszawskim Teatrem Studio. Po 80-tce odkryta przez parę projektantów zrobiła karierę w świecie modelingu. Jest przykładem na to, że w każdym wieku można żyć pełnią życia i być aktywnym zawodowo.

Helena Norowicz recytuje tekst Jacka Cygana do muzyki Marcina Nierubca. Obaj twórcy są również autorami ostatniej premierowej piosenki Jerzego Połomskiego “Czas nas zmienia”. Refreny zaśpiewała młoda wokalistka Sandra Wasilewska.

fot. Michał Ignar

Teledysk nakręcił fotograf Michał Ignar w zabytkowej Villi La Fleur w Konstancinie. Muzeum posiada unikalną kolekcję prac polskich i zagranicznych artystów z lat 20-tych i 30-tych, w tym Tamary Łempickiej, której poświęcony jest fragment utworu.

Słowa piosenki napisał Jacek Cygan, jeden z najbardziej znanych autorów tekstów w Polsce, który stworzył takie evergreeny jak “Łatwopalni”, “C`est la vie”, “Pokolenie” czy “To nie ja byłam Ewą”.

Kompozytorem muzyki, ale również twórcą scenariusza teledysku jest Marcin Nierubiec, który pisał utwory m.in. dla Maryli Rodowicz, Krzysztofa Krawczyka, Michała Bajora, Izabeli Trojanowskiej, Dody, Urszuli, Bohdana Łazuki  i wielu innych.

Pomysłodawcą projektu jest Dariusz Maciąg. Za mix i mastering odpowiada Krzysztof Milewski. W teledysku obok Heleny Norowicz wystąpili Lillet Amour, Olga Voloshko, Sandra Wasilewska, Arek Kołakowski, Michał Sacharczuk, Dariusz Maciąg i Marcin Nierubiec.

“Helena Norowicz w wieku 80 lat została modelką. Modelką piękną, modelką

tajemniczą, modelką z klasą! Postanowiła zażartować ze swoich lat nagrywając
piosenkę „Czas nie istnieje”, którą z wielkim ukłonem i szacunkiem dla Niej,
napisaliśmy wspólnie z Marcinem Nierubcem. Pani Helena udowadnia, że z wiekiem nic się nie kończy, a może nawet zacząć się coś nowego. C’est la vie!” mówi Jacek Cygan, autor tekstu “Czas nie istnieje”.

 

Leave a Reply