Powrót do ery disco. AGE CONNECT i Lidia Kopania w utworze “Młodość jest w nas”! [RECENZJA]

AGE CONNECT i Lidia Kopania zaprezentowali drugi singiel “Młodość jest w nas” (angielska wersja „Together”). Disco z lat 70-tych znowu rządzi!

Tym razem zespół AGE CONNECT zabrał nas w podróż w czasie, bo dzięki ich nowej piosence “Młodość jest w nas” (angielska wersja “Together“) przenosimy się do… lat 70. Niemałe to zaskoczenie w kontekście tego, co grupa zaproponowała, oddając poprzedni singiel “Power of Devotion“. Zmiana stylistyki wyszła jednak w tym przypadku na dobre, bo dostaliśmy specyficzny, mocniej skonkretyzowany utwór, który odznacza się wyraźnym stylem, ale co najważniejsze – można w nim odkryć znaczącą przebojowość. Nie należy jednak odbierać całości z zupełną powagą, w końcu dostaliśmy propozycję z nurtu muzyki rozrywkowej, więc ważne jest, żeby podejść do niej zupełnie swobodnie, bez wydumanych oczekiwań.

fot. materiały prasowe

Wtedy dostrzeżemy w niej estetyczne nawiązania do – jak się okazuje – nieśmiertelnej epoki disco. Stąd wziął się nienachalny rytm kompozycji i niepospolitość zrodzona na zaangażowaniu muzyków, ale również wokalistki – Lidii Kopani, której w takiej odsłonie chyba nie słyszeliście. Ma to duże znaczenie, bo słychać, że artystka wciąż poszukuje, ale też ma duży dystans do siebie i potrafi bawić się przyjętą konwencją. Dzięki temu nie wyczujemy nadęcia i usilnej chęci stworzenia czegoś podrasowanego ogromnym artyzmem. Nie o to w tym chodzi.

W tym przypadku muzyka ma bawić i tak się dzieje, a dobra realizacja pozwoliła uniknąć niebezpieczeństw związanych z wejściem w taką estetykę. Słychać, że zespół miał pomysł i zrealizował go w miarę swoich możliwości, a że mamy do czynienia z profesjonalistami, nie wyczujemy nic niewłaściwego w tak podanej konwencji muzycznej. Tutaj wygrywa idea związana z konkretną twórczością oraz swoboda wykonawcza, która napiętnowała ten utwór czymś wartościowym w swoim znamiennym gatunku.

W serwisach cyfrowych dostępne są dwie wersje piosenki (dwujęzyczne). Po pierwszym zetknięciu wygrywa angielski tekst, bo idealnie pasuje do przyjętej projekcji disco (z naleciałościami gitarowymi). I to właśnie dzięki “Together” faktycznie możemy przenieść się w czasie. Jeśli ktoś jednak woli przeboje z polskim tekstem, to proszę bardzo. Swoją drogą to bardzo ciekawy zabieg, żeby nagrywać jedną piosenkę w dwóch językach. Można to uznać za nawiązanie do czasów, gdy ukazywały się fizyczne single, na których kryły się właśnie takie niespodzianki.

[rec. Łukasz Dębowski]

*****

Po sukcesie debiutanckiego singla „Power of Devotion”, energetyczny duet AGE CONNECT z wokalistką Lidią Kopanią powraca, by podbić scenę muzyczną swoim najnowszym singlem “Młodość jest w nas” (angielska wersja “Together“). Utalentowani artyści są gotowi oczarować słuchaczy swoją magią disco, udając się w rytmiczną podróż do kultowych dźwięków lat 70.

W “Power of Devotion” AGE CONNECT i Lidia Kopania zadebiutowali w oszałamiający sposób, zdobywając szerokie zainteresowanie i wiele odtworzeń na platformach cyfrowych. Sukces singla utorował drogę długo oczekiwanemu drugiemu utworowi – “Together” (polska wersja “Młodość jest w nas“). Zgodnie ze swoją nazwą, utwór stanowi idealne połączenie innowacyjnych umiejętności muzycznych AGE CONNECT i uduchowionego wokalu Lidii Kopanii, tworząc elektryzującą synergię, która z pewnością oczaruje publiczność na całym świecie.

„Nowy utwór to celebracja jedności i muzyki” – mówi AGE CONNECT„Chodzi o łączenie ludzi z różnych środowisk za pomocą uniwersalnego języka disco. Byliśmy pod wrażeniem reakcji na „Power of Devotion” i wierzymy, że „Together” poprowadzi tę energię jeszcze dalej”.

Lidia Kopania dodaje: „Muzyka disco ma ten ponadczasowy urok, który przenika pokolenia. Ponowna praca z AGE CONNECT była absolutnym dreszczykiem emocji, a „Together” to nasz hołd dla epoki, która wciąż nas inspiruje”.

Polska wersja tego singla “Together” zatytułowana “Młodość jest w nas” ukazała się 22 września 2023 roku.

*****

AGE CONNECT to polsko-niemiecki zespół z siedzibą w Łodzi, powstały w 2021 roku z Peterem Surrayem (perkusja i bas) i Tomaszem Labanowskim (gitara).

Lidia Kopania to wszechstronna piosenkarka znana z urzekającego i emocjonalnego śpiewu. Lidia wygrała Festiwal Top Trendy w Sopocie, wzięła udział w Konkursie Eurowizji i wydała kilka albumów i singli.

 

Leave a Reply