RHBLUESS prezentuje album “Nowa droga”. Posłuchaj utworu “Atencjusze”

“Atencjusze” to singiel rockowego zespołu RHBLUESS, który znalazł się na ich płycie “Nowa droga”. Album jest już dostępny.

“Życie przeniosło się do przestrzeni wirtualnej, a ludzie zachłysnęli się tym, że w nierealnym świecie tak łatwo stać się „gwiazdą”, kimś niezwykle popularnym, prezentując życie prywatne, uczucia, szafując pięknymi hasłami lub kontrowersyjnymi wypowiedziami. Internet pozwala wykreować człowieka na kogoś, kim ten naprawdę nie jest. Wszystko na pokaz, wszystko na sprzedaż. Atencja w modzie…” – autor tekstu Daniel Buchowiecki

fot. materiały promocyjne

Premierowa płyta zespołu RHBLUESS zatytułowana “Nowa droga” została zarejestrowana w BHK Recording Studio w Poznaniu i wydana w ostatnich dniach lipca 2023 roku. Materiał na płytę był przygotowany dużo wcześniej, ale dopiero niedawno doczekał się rejestracji i wydania na CD oraz w wersji cyfrowej. Zawiera ona 14 utworów, stanowiąc kompilację kompozycji już znanych słuchaczom takich jak: “Kiedyś było jakoś fajniej” czy “Atencjusze” oraz kilkanaście nowości.

Całość płyty utrzymana jest w dotychczasowym stylu zespołu, począwszy od ostrych hard rockowych utworów, kończąc na nostalgicznych balladach.

Muzyka zespołu RHBLUESS to ekspresyjna mieszanka różnych odmian rocka. Repertuar stanowią własne kompozycje śpiewane w języku polskim. Inspiracją tekstów jest życie, które właściwie samo je pisze.

Zespół przykłada ogromną wagę do klasycznego rockowego brzmienia, dzięki czemu gwarantuje dużą porcję pozytywnych wibracji.

Zespół RHBLUESS powstał w Poznaniu w 2020 roku i od samego początku został bardzo ciepło przyjęty przez publiczność, zyskując szybko rzeszę fanów. Na koncie grupa posiada szereg koncertów, występów klubowych i charytatywnych, w których także chętnie uczestniczą, pomagając innym. Członkowie RHBLUESS od wielu lat związani są z muzyką i estradą. Wcześniej współpracowali z zespołami grającymi różne style, występując na dużych i małych scenach. Więcej o zespole: https://www.rhbluess.com

*****

Skład zespołu:

Dariusz Szaumkessel – wokal

Waldemar Krupiński – gitara

Mariusz Henschke – gitara

Radosław Grabarek – bas

Piotr Wiciak – perkusja

 

fot. okładka singla

2 odpowiedzi na “RHBLUESS prezentuje album “Nowa droga”. Posłuchaj utworu “Atencjusze””

Leave a Reply