Everest prezentuje kolejny singiel. Posłuchaj utworu “Tylko gdy jesteś obok”

“Tylko gdy jesteś obok” to kolejny singiel projektu Everest, za którym kryje się autor tekstów, muzyki i wokalista – Rafał Stępczyński. Utwór, do którego powstał teledysk, promuje album “Nie uciekam”.

Piosenka wraz z teledyskiem (realizacja Art Paradox) mówi o potrzebie bliskości i pasji, które pomagają zachować nam balans niezbędny w świecie, w którym żyjemy. W teledysku udział wzięli zawodowi tancerze: Zuzanna Wiśniewska (m.in. mistrzyni Polski, mistrzyni Europy oraz mistrzyni Świata federacji WADF) oraz Dawid Ignaczak (m.in. zwycięzca polsatowskiego show “Tylko Taniec. Got to Dance”).

fot. okładka singla

Za nazwą Everest kryje się autor tekstów, muzyki i wokalista Rafał Stępczyński oraz jego solowy projekt. Jak sam zauważa zostawia uchyloną furtkę na ewentualną transformację w zespół. Rafał pochodzi z Włocławka, jednak od 20 lat mieszka na stałe w podlondyńskim Slough. Muzycznie od kilku lat związany jest z Inowrocławiem.

Tam właśnie (Islands Studio) nagrywa i tam też znalazł wydawcę (Farna Records) swojej pierwszej płyty zatytułowanej “Nie uciekam“.

Muzykę proponowaną przez starannie dobranych do projektu muzyków, związanych z tamtejszą grupą Nocny Stróż (Zbigniew Florek, Michał Gęsikowski, Jarek Szajerski, Krzysztof Szajda), można określić mianem szeroko pojętego rocka, balansującego pomiędzy bardziej pop-rockowym brzmieniem, a nieco cięższym obliczem tego gatunku. Całość dopełniają teksty, które są miksem wspomnień i historii, obserwacji i przemyśleń, w końcu marzeń i tęsknot ich autora, przyprawione odrobiną fikcji.

 

Leave a Reply