Szlachetnie i przebojowo. Anna Malek z utworem “Odnaleźć siebie” [RECENZJA]

“Odnaleźć siebie” to kolejny singiel promujący nadchodzącą EPkę Anny Malek. Producentem nowego utworu jest Łukasz OZD Drozd.

Anna Małek stawia na szlachetną odmianę popu, czego potwierdzeniem jest jej nowy, jakże urokliwy i jednocześnie nienachalny utwór “Odnaleźć siebie“. Wokalistka bardzo świadomie kroczy w obranym przez siebie kierunku, proponując singiel, który dzięki ładnie skrojonej warstwie muzycznej, a przy okazji nośnemu, całkiem przebojowemu refrenowi, staje się ważnym przystankiem w jej poczynaniach artystycznych. Mówiąc “szlachetny” w odniesieniu do jej twórczości należy wziąć pod uwagę duże możliwości wokalne, które posiada Ania. Jej głos jest barwny, niezwykle melodyjny, a jednocześnie lekki i na swój sposób charakterystyczny, co sprawia, że piosenki w wykonaniu artystki od razu zyskują na wartości.

fot. materiały prasowe

Do tego dochodzi doskonała, budząca wręcz podziw, umiejętność posługiwania się głosem, co pozwala słuchaczowi jeszcze łatwiej asymilować się z przekazem zawartym w jej propozycjach. Taka świadomość w nowym utworze jest bardzo czytelna i to ona sprawia, że wokalistka mogła w przyjętym przedziale pokazać pełnię swoich możliwości. Ania zrobiła to jednak w całkowicie gustowny sposób, nie przesadzając z nadmierną ilością ozdobników, ani też dodatkowych elementów muzycznych, które mogłyby w tym przypadku tylko zakłócić ostateczny odbiór.

Sama kompozycja to efekt ponownej współpracy artystki z Łukaszem Drozdem (współkompozycja, produkcja muzyczna, mix i mastering), który potrafił czytelnie uwidocznić wszelkie walory tej jasno sprecyzowanej kompozycji. Dzięki temu powstał utwór zaskakujący przyjemnym, ciepłym – i co najważniejsze – świeżym brzmieniem. Ogromne znaczenie ma emocjonalna strona, tak dobrze wyodrębniona na tle przyzwoicie zrealizowanej całości. To świetne zrównoważenie wszystkiego w popowej produkcji jest bardzo ważne, gdyż nie mamy wrażenia, że dostaliśmy coś nadmiernie pospolitego czy wręcz banalnego.

Anna Małek powoli odkrywa kolejne karty i można przypuszczać, że najlepsze dopiero przed nią. A przekonamy się o tym już niedługo, gdy światło dzienne ujrzy jej debiutancki album EP. Po premierze utworu “Odnaleźć siebie” już teraz wiadomo, że warto czekać na ten moment.

[rec. Łukasz Dębowski]

*****

Muzyka do piosenki “Odnaleźć siebie” została stworzona przez Anię oraz Łukasza Drozda natomiast tekst napisała sama artystka. Utwór opowiada o silnej potrzebie znalezienia własnej drogi w życiu. O wyjściu z martwego punktu, w którym można się łatwo zgubić i zapomnieć o swojej własnej sile oraz wartości. O ciągłej gonitwie za szczęściem. O braku umiejętności do bycia tu i teraz.

Klip do piosenki wykonał Pascal Pawliszewski.

Anna Malek to wokalistka, autorka tekstów i piosenek, aktorka. Dała się poznać szerszej publiczności jako ćwierćfinalistka 11 edycji The Voice of Poland oraz półfinalistka II edycji programu X Factor. Jest także absolwentką jazzu i muzyki estradowej w Nysie, jak również ukończyła dziennikarstwo muzyczne na DSW we Wrocławiu. Na co dzień uczestniczy w wielu projektach telewizyjnych.

 

fot. okładka singla

Leave a Reply