Big Day prezentuje nowy singiel “Na koniec gwiazd”

“Na koniec gwiazd” to tytułowy utwór z nowej płyty zespołu Big Day, która będzie miała swoją premierę 15 września. To powrót grupy po 10 latach.

fot. materiały promocyjne

Big DayTym razem jest to piosenka zaśpiewana tylko przez Anię i kompletnie inna klimatem od poprzedniej propozycji radiowej. Jest to zarazem sygnał, że nowa płyta jest bardzo zróżnicowana stylistycznie i znajdziemy na niej jeszcze mnóstwo innych światów, ale zawsze bardzo melodyjnych i bardzo w stylu Big Day’a, jakiego zdążyli poznać słuchacze przez ponad 30 lat działalności. Mamy nadzieję, że utwór pozwoli Wam oderwać się na moment od otaczającego świata rozpędzonego nadmiarem informacji.

Zespół Big Day powstał w lipcu 1992 roku w Olsztynie. Swój pierwszy koncert zagrali 30 sierpnia 1992 i na ten dzień grupa datuje swoje urodziny. W grudniu 1992 dokonali swoich pierwszych profesjonalnych nagrań, które posłużyły jako materiał promocyjny przedstawiany rozgłośniom radiowym i firmom fonograficznym.

Od początku istnienia grupy jej filarami są Ania Zalewska i Marcin Ciurapiński. Harmonia głosów Ani i Marcina jest niepowtarzalna i natychmiast rozpoznawalna. Muzykę zespołu określa się mianem przebojowego rocka nawiązującego do tradycji lat 60-tych oraz gitarowej muzyki angielskiej z lat 90-tych. Jednak z czasem Big Day pokazał, że posiada własny, wypracowany i rozpoznawalny styl – po prostu styl zespołu Big Day. Śmiało można dziś́ stwierdzić́, że byli jednym z najważniejszych zespołów polskiej sceny rockowej lat 90-tych. Mają na koncie osiem płyt autorskich i dwa albumy „Best of” – jeden w cyklu „Niepokonani” i drugi w specjalnej serii dla Empiku.

 

Leave a Reply