Anieli i thekayetan w nowej wersji utworu “Mów (do mnie mów)”

Rok temu ukazał się debiutancki album duetu Anieli: Joanny Prykowskiej – znanej z zespołu Firebirds oraz Pawła Krawczyka – z grupy Hey. W pierwszą rocznicę wydania “Blasku”, duet zaproponował taneczną wersję utworu “Mów (do mnie mów)”, przygotowaną przez thekayetana.

Album “Blask” od zespołu Anieli ukazał się 9 września 2022 roku i otworzył nowy rozdział muzycznych życiorysów Joanny Prykowskiej (Firebirds) oraz Pawła Krawczyka (Hey). Na płycie znalazło się 10 atmosferycznych piosenek z bardzo osobistymi, kobiecymi tekstami Aśki, a jej głos zdobią, brzmiące jak z najlepszych albumów Eurythimics czy Maanamu – kompozycje Pawła, który również wyprodukował każdy z numerów.

fot. materiały prasowe

Rok po wydaniu albumu, zespół prezentuje nową wersję jednego z najbardziej lubianych numerów z płyty przez fanów, czyli “Mów (do mnie mów)”, którą przygotował thekayetan.

thekayetan to kompozytor, producent muzyki elektronicznej i autor tekstów z Poznania. W swoich tekstach porusza tematy, z którymi często borykają się osoby LGBTQIA+ w Polsce. Na jego koncie znajdują się dwa albumy studyjne: “Dla nas dom” (2021) oraz “psychodynamiczne” (2022). Ma za sobą współpracę z takimi artystami, jak: Reni Jusis, Mery Spolsky czy IGNACY. W ubiegłym roku utwór thekayetana wykorzystano m.in. w nagrodzonym Złotym Lwem filmie „Słoń” (reż. Kamil Krawczycki), a jego single “priorytetem” oraz “miss u” znalazł się na międzynarodowej playliście Spotify „Glow”, którą obserwuje ponad milion osób.

 

“Najlepsze rzeczy zawsze powstają bez planowania” – Anieli [WYWIAD]

Leave a Reply