Daria ze Śląska prezentuje nowy utwór! “Duch” już dostępny

“Duch” to nowy utwór promujący trasę koncertową Darii ze Śląska.

Towarzyszy mu wideo koncertowe zarejestrowane w Siemianowciach Śląskich i Warszawie, gdzie Daria miała okazję zaprezentować się przed publicznością Kaśki Sochackiej jako jej gość.

Zazwyczaj droga do docelowego brzmienia koncertowego jest w przypadku debiutanta dłuższa. Tym razem Józek (Paweł Jóźwicki, szef wytwórni Jazzboy Records) od samego początku na to postawił i z chłopakami wykonali kawał naprawdę dobrej roboty. Pierwszy raz w historii Jazzboya mamy debiutanta, który od razu koncertuje w wyjściowej formule – mówi Agata Trafalska z Jazzboy Records,wydawcy Darii ze Śląska.

fot. materiały prasowe

Daria ze Śląska zagrała latem na większości ważnych festiwali, a także jako gość Kaśki Sochackiej. Teraz wyrusza w swoją pierwszą trasę koncertową,która rozpocznie się 29 września 2023 w Ostrowie Wielkopolskim, a zakończy 16 grudnia w warszawskiej Stodole.

Duch” to jednocześnie pierwszy utwór zwiastujący zbliżające się wydawnictwo, które uzupełni debiutancki album Darii “Tu była“.

Zwyczaj publikowania suplementów do albumu ma w Jazzboyu długą tradycję. Minialbum towarzyszył zarówno płytom Korteza, jak i Kaśki Sochackiej. To z tego rodzaju wydawnictw pochodzą uwielbiane przez fanów utwory „Hej wy” Korteza czy „Niebo było różowe” Kaśki.

Minialbum Darii ze Śląska ukaże się wiosną 2024 nakładem wytwórni Jazzboy Records.

 

Leave a Reply