Kwiat Jabłoni zaskakuje nowym utworem “Byłominęło”

Byłominęło” to ostatnia singlowa zapowiedź nadchodzącej płyty zespołu Kwiat Jabłoni („Pokaz slajdów”).

Po wielkim sukcesie “Od nowa” (pierwszego singla nagrodzonego Bursztynowym Słowikiem na festiwalu Top of the Top w Sopocie), duet przeskakuje do lat 80.

To piosenka o rozstaniu, choć wcale nie o rozdartym sercu. Słowami i melodią chciałam spróbować wyrazić zarówno radość jak i smutek. Pierwsza z emocji wynika z poczucia ulgi, jaką przynosi wyrwanie się z ciężkiej międzyludzkiej relacji, a druga z trudności jakie zawsze pociąga za sobą rozstanie. Wszelkie końce mają w sobie smutek, ale mam wrażenie, że najczęściej wypływa z nich po czasie samo szczęście. – mówi o numerze Kasia Sienkiewicz.

fot. Sebastian Mintus

Byłominęło” budzi we mnie sprzeczne emocje. Z jednej strony jest w niej coś bardzo wesołego, z drugiej skupiając się na tekście zaczynam wpadać w stan co najmniej melancholijny. Jest to jedna z nielicznych piosenek na naszym trzecim albumie, która jest z nami już na tyle długo, że przechodziła przez wiele wersji samej siebie. Moja ulubiona to ta ostatnia. – opowiada o swoim nowym utworze Jacek Sienkiewicz.

Na płycie, która ukaże się 13 października 2023 roku pojawią się goście – Adam Bałdych w utworze „Polcia” oraz Igor Herbut w „Głośniej”. „Pokaz slajdów” będzie promowany podczas jesiennej trasy koncertowej. Zespół odwiedzi największe hale w Polsce. 

 

Leave a Reply