sanah z nową wersją utworu “Jestem Twoją bajką” Zdzisławy Sośnickiej

“Jestem Twoją bajką” w wykonaniu sanah, to pierwszy utwór, promujący film „Akademia Pana Kleksa”. Piosenka jest znana z wykonania Zdzisławy Sośnickiej. Jak wypada nowa wersja na tle wcześniejszej?

sanah zabiera nas w podróż do najodleglejszych zakamarków naszej pamięci. Nieco starsi widzowie piosenkę „Jestem Twoją bajką” znają już z wykonania Zdzisławy Sośnickiej, ale dla większości młodszego pokolenia, prawdopodobnie, będzie to pierwsza styczność z tym utworem. W każdej z wersji, wzruszający tekst i baśniowy nastrój przywołują na myśl najpiękniejsze, dziecięce wspomnienia. To muzyczny wehikuł czasu, który na kilka minut przenosi do beztroskich czasów: „(…) zabaw, myśli i słów/ Pierwszych radości i pięknych snów”. Przygotujcie chusteczki i wsiadajcie.

fot. materiały prasowe

“Akademia Pana Kleksa” to uwspółcześniona wersja klasycznej bajki Brzechwy, przemawiająca swoją treścią i formą do najmłodszych, ale i wchodząca w dialog ze starszymi widzami, którzy wciąż pamiętają kultową ekranizację z lat 80. Film przedstawia historię pozornie zwykłej dziewczynki – Ady Niezgódki – która trafia do tytułowej Akademii, żeby poznać świat bajek, wyobraźni i kreatywności. Przy pomocy wybitnego i szalonego pedagoga, profesora Ambrożego Kleksa, rozwija swoje niesamowite umiejętności, a także wpada na ślad, który pomoże jej rozwikłać największą rodzinną tajemnicę… W rolę Ambrożego Kleksa wcielił się Tomasz Kot, którego na swego następcę namaścił sam Piotr Fronczewski. Adę Niezgódkę zagrała Antonina Litwiniak. Za scenariusz odpowiada Krzysztof Gureczny, a reżyserem filmu jest Maciej Kawulski.

 

Leave a Reply